streda - 24. apríla, 2024
, Adam Ďurica predstavuje videoklip k singlu Nebojím sa

Adam Ďurica predstavuje videoklip k singlu Nebojím sa

Držiteľ významných speváckych ocenení, trojnásobný víťaz ankety OTO v kategórii spevák roka, autor albumov Mandolína (platinová platňa) a Spolu (zlatá platňa) Adam Ďurica predstavuje lyric video k singlu Nebojím sa.

Odlišujú sa od predchádzajúcej tvorby

Adam Ďurica patrí medzi aktívnych umelcov, ktorí si nevydýchnu ani na chvíľu. Neustále sa sústredí na hudbu, tvorí a skladá piesne, koncertuje, ale tiež sa intenzívne venuje svojim fanúšikom na sociálnych sieťach. Momentálne predstavuje lyric video k singlu Nebojím sa, ktorý nájdete na jeho poslednom albume Spolu. Na aranžmá a finálnom znení piesne sa popri Ondřejovi Urbancovi podieľala aj kanadská producentská špička The Glowsticks, ktorí sú okrem dlhodobej spolupráce s Benom Cristovaom známi tiež projektami s ďalšími slovenskými umelcami (Majk Spirit, Ego, Tina).

S The Glowsticks som na album Spolu pripravil 3 pesničky: Nebojím sa, Chcem a Pod piánom, ktoré sa trochu odlišujú od mojej predchádzajúcej tvorby a spolupráca s týmito skúsenými producentmi jednoznačne predstavuje tú najprogresívnejšiu časť albumu. Z tejto trojice piesní najviac vyniká Nebojím sa, v ktorej sa prelínajú prvky popu a hip-hopu. O jej finálny moderný zvuk sa postaral môj brat Lorenzo,“ porozprával o vzniku skladby Adam Ďurica.

The Glowsticks Adama nakontaktovali na popredného kanadského DJ-a Herraga, ktorý sa chopil jeho skladby Dovtedy. Tento talentovaný dídžej ju zremixoval a vdýchol do nej tanečný feeling, ktorý rovnako stojí za vypočutie.

Témou skladby sú strachy

Nebojím sa je odvážna skladba v ktorej sa Adam zamýšľa nad životom a strachmi, ktoré nás každý deň sprevádzajú. Či ide o rôzne fóbie alebo čisto abstraktné veci ako smrť, politické témy, neúprimnosť alebo závisť, každý človek sa obáva niečoho iného a tento svoj strach si nosí so sebou. Text piesne aj tentokrát napísal Vlado Krausz a hudbu si Adam zložil sám.

„Myslím, že každý z nás má strach z niečoho iného. Niekto sa bojí pavúkov, niekto má klaustrofóbiu, niekto má strach z výšok. Aj keď mám rád istoty, lebo dnes je veľmi neistá doba, uvedomil som si, že veľa istôt človeku dodáva životný komfort, v ktorom sa môže príliš upokojiť a postupne stráca kreativitu. Takže také občasné „vzrúšo“ v živote vôbec nie je na škodu, aj keď sa nám to v danú chvíľu môže javiť ako komplikácia. Ak by som si mal vybrať jednu vec v ktorej sa cítim byť trochu neistý, tak sú to určite počty a čísla. Hlavne ak ide o peniaze. Vtedy je dosť možné, že sa prerátam v prospech toho druhého,“ uvažuje o strachu a neistote Adam a dodáva: „to, v čom som si naopak istý a kde sa cítim naozaj doma, je pódium, živé koncerty a hudba ako taká.“

Adam Ďurica sa aj v tomto roku objavil na shortliste odovzdávania hudobných cien SOZA a to hneď v dvoch kategóriách. Jeho pieseň Neľutujem (2014) sa nachádza v top trojke rebríčka najhranejších skladieb za rok 2016 spolu so skupinou Hex – Keď sme sami (2013) a 30 rokov starou skladbou Dnes od Tublatanky. Adam je okrem toho nominovaný aj v kategórii, ktorá oceňuje najúspešnejších mladých autorov.

Adam Ďurica s kapelou na jar absolvoval úspešné koncertné turné s názvom Spolu Tour, na ktorom sa zúčastnili tisícky spokojných divákov v dvanástich mestách vrátane Prahy a Brna. Na naliehanie svojich fanúšikov sa rozhodol pokračovať pridaním ďalších koncertov. Tentokrát s novým programom zavítajú do 6 miest, v ktorých predtým ešte nekoncertoval. Výnimkou je iba Prievidza, v ktorej pred dvoma rokmi odštartoval svoje Mandolína Tour. Na koncertoch Spolu Tour zaznejú najobľúbenejšie hity z albumu Spolu – Dovtedy, Spolu či Navzájom. Na playliste sa objaví aj emóciami nabitá pesnička Tvoj syn, ktorú Adam napísal a zložil pre svoju mamu.

Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *