štvrtok - 22. februára, 2024
, Kapela Slza predstavuje nový singel. Spevák dostal v klipe opäť zabrať!

Kapela Slza predstavuje nový singel. Spevák dostal v klipe opäť zabrať!

Slza, jedna z najpopulárnejších českých mladých kapiel súčasnosti, natočila klip k novému singlu Holomráz. Ten pochádza z pripravovanej dosky s rovnakým názvom, ktorá vyjde 3. novembra a naživo ju fanúšikovia budú môcť počuť na jar 2018 v rámci veľkého halového turné. 

Dostal rany surovým mäsom

Videoklip podľa námetu Petra Lexu nakrútil nadaný režisér Radim Věžník. Nakrúcalo sa začiatkom septembra v Prahe a Brne. Kapela si na klipe, ako obvykle, dala záležať a veci dotiahli do posledných detailov. „Videoklip sme poňali vtipnejšie a komickejšie, podobne ako pred dvoma rokmi klip k piesni Fáze pád,“ komentuje nakrúcanie gitarista Lukáš Bundil. Spevák Peter Lexa si v klipe opäť prejde ohňom. V minulosti schytal rany surovým mäsom, tentokrát sa však musel vysporiadať s dažďom, blatom a nemilosrdnosťou zákona schválnosti.

Klip rozpráva príbeh o pracovne vyťaženom páre, ktorý zabudne, že majú dohodnuté výročné rande. Vo chvíli, keď im na telefónoch zapípa upomienka, sa strháva kolotoč.„Väčšina z nás už určite zažila situáciu, keď sme zabudli  na nejaké dôležité stretnutie alebo udalosť. To isté sa prihodilo hlavnej postave vo videoklipe. Nevzdáva to, a je odhodlaná urobiť všetko preto, aby na schôdzku, ktorá pre neho veľa znamená, dorazil včas,“ vysvetľuje zápletku Lexa.

Réžie klipu sa ujal Radim Věžník. Námet, ktorý Petr priniesol sa Radimovi hneď zapáčil, pretože je vraj na zabúdanie na výročia, sviatky alebo narodeniny profesionál. „Pri nakrúcaní nám vyšlo skvelé počasie, pretože akonáhle sme začali nakrúcať, spustil sa postupne silnejúci dážď, čo skvelo dotvorilo atmosféru príbehu. Najväčšiu poklonu si zaslúži Petr, ktorý celé nakrúcanie absolvoval v stále mokrejšom obleku, ktorý si ešte v tej zime sám pri opakovaných scénach polieval vodou, aby klip pôsobil reálne. Takýto zápal som už dlho nezažil,“ popisuje zážitky z nakrúcania Radim.

V klipe sa objavia aj fanúšikovia

Záverečného nakrúcania v už teplých a suchých lokáciách sa okrem Petra a jeho klipovej priateľky Anny Kadeřávkovej, zúčastnil aj Lukáš spoločne s fanúšikmi, ktorým tak bolo umožnené nahliadnuť pod pokrievku tvorby klipu. Niektorí si v ňom nakoniec aj zahrali.

V samotnej skladbe Holomráz sa spieva o tom, že život nie je vždy prechádzkou ružovým sadom, že je potrebné nájsť odvahu bojovať, nie životom len nečinne plávať. „Hoci holomráz je vonku, žiara je v nás“ je ústredným motívom a spojením všetkých skladieb druhého albumu.

Za druhým albumom opäť stojí osvedčená dvojica Lukáš Bundil a Dalibor Cidlinský jr. O texty sa rovnako ako v prípade multi platinového debutového albumu Katarze postaral Ondřej Ládek. Prvá lastovička Ani vody proud z pripravovaného albumu dosiahla už takmer dva miliónov vzhliadnutí na YouTube.

Universal Music, Ľuba Svatá

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jana Kirschner, Jana Kirschner točila videoklip k novemu singlu STRUNY v rodnom Martine

Jana Kirschner točila videoklip k novemu singlu STRUNY v rodnom Martine

Oceňovaná speváčka a skladateľka Jana Kirschner predstavuje autobiograficky ladenú skladbu s názvom Struny. K novinke …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *