pondelok - 22. apríla, 2024
, Aj mesto Martin sa zapája do celoslovenskej súťaže „Do práce na bicykli 2016“

Aj mesto Martin sa zapája do celoslovenskej súťaže „Do práce na bicykli 2016“

Mesto Martin v spolupráci s Ministerstvom dopravy opäť vyhlasuje pre všetkých priaznivcov dvoch kolies súťaž „Do práce na bicykli“. Od 1. do 31.mája bude možné spoločne bicyklovať a súťažiť o atraktívne ceny. Do súťaže sa môžete zapojiť aj Vy a Váš tím. Registrácia prebieha na stránke www.dopracenabicykli.eu od 1. apríla do 26. apríla. 

Súťaž „Do práce na bicykli 2016“ vyhlásilo ako celonárodnú súťaž v spolupráci s národným cyklokoordinátorom Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Organizačným a odborným garantom na celoslovenskej úrovni je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Súťaž má podporiť využívanie bicyklov na pravidelné dochádzanie do práce a aj týmto spôsobom podporovať rozvoj cyklistickej dopravy v mestách. Súťaž bude prebiehať počas celého mesiaca máj.

Na úrovni mesta Martin sa organizuje súťaž a jej vyhodnotenie pod hlavičkou Mestského úradu Martin. Cieľom súťaže je podporiť rozvoj cyklistickej dopravy, motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali vo svojich sídlach podmienky pre bezpečné uloženie bicykla, priestor na prezlečenie vrátane sociálneho zariadenia a tiež aby prípadnými bonusmi motivovali zamestnancov, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel.

Ako sa do súťaže prihlásiť?
Termín registrácie je od 01. apríla do 26. apríla. Prihlasovací online formulár bude uverejnený najneskôr do 01.04.2016 na príslušnej webovej stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu. Zaregistrovať sa môžu všetky firmy, organizácie, občianske združenia a inštitúcie na území mesta Martin, ktoré vytvoria 2 – 4 členné tímy. Z jednej spoločnosti sa môže zapojiť neobmedzený počet tímov. Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci alebo tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií. Každý člen tímu si sám eviduje cesty do práce, za kompletnú evidenciu zodpovedá vedúci tímu. Evidencia je možná najneskôr 5 dní dozadu. Týždenné výkazy za tímy, ktoré predpokladajú problémy pri nahlasovaní najazdených kilometrov do systému, mesto Martin pri nahrávaní pomôže tak ako v minulom roku. Tieto tímy budú zasielať lokálnemu koordinátorovi elektronicky týždenne najazdené km na adresu: zatkovicova@martin.sk, bobrovska@martin.sk.

Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere, keďže cieľom súťaže je predovšetkým podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v mestách. Bližšie informácie a podmienky súťaže nájdete na webovej stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu.

Vyhodnocovať sa bude najväčší počet najazdených kilometrov do práce a z práce bicyklom za jednotlivcov a tímy; najväčší počet jázd absolvovaných do práce a z práce bicyklom za jednotlivcov a tímy. Treťou vyhodnocovanou kategóriou bude tzv. bonusová kategória, v rámci ktorej sa vyžrebuje jeden súťažiaci spomedzi všetkých zúčastnených tímov, ktorí absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v monitorovanom období.

, Aj mesto Martin sa zapája do celoslovenskej súťaže „Do práce na bicykli 2016“

Autor: Michaela Černeková
Foto: oficiálny plagát, cyklokoalicia.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *