utorok - 16. apríla, 2024
, Výstava diel Mojmíra Vlkolačka je verejne prístupná na žilinskej radnici

Výstava diel Mojmíra Vlkolačka je verejne prístupná na žilinskej radnici

Slávnostnou vernisážou sa na Radnici mesta Žilina od stredy 30. marca širokej verejnosti bezplatne sprístupnila výstava „Mojmír Vlkolaček – darované diela autora mestu Žilina“. Výstava je prístupná do 29. apríla 2016 v pracovné dni od 8.00 hod. do 15.00 hod.

Celkovo 87 originálnych diel akademického maliara Mojmíra Vlkolačka darovala ešte koncom minulého roka mestu Žilina jeho manželka Milena Sadloňová, aby splnila osobné želanie manžela vystaviť jeho tvorbu žilinskej verejnosti. Darovacia zmluva medzi vdovou po zosnulom majstrovi a mestom Žilina sa podpísala vo štvrtok 4. februára 2016. O prípravu výstavy a vernisáže sa postarali zamestnanci odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline.

Počas vernisáže sa početným hosťom prihovorili primátor mesta Žilina Igor Choma a zástupca primátora Patrik Groma. Ďalej na majstra spomínali jeho synovec Martin Tomáška, jeho spolupracovníci a zároveň kurátori výstavy Jozef Krakovský a Stanislav Lajda a ďalej predseda Zboru Žilincov Miroslav Pfliegel. Na záver si na svojho manžela zaspomínala Milena Sadloňová, ktorej primátor mesta opätovne poďakoval za tento cenný dar mestu Žilina a žilinskej verejnosti.

Mojmír Vlkolaček, ktorý sa narodil 15. decembra 1915 v Unčoviciach a zomrel 25. októbra 2007 v Žiline, bol zakladajúcim členom Zboru Žilincov. Od tohto združenia dostal v roku 1997 ocenenie Génius loci Solnensis a mesto Žilina mu v roku 2000 udelilo najvyššie ocenenie mesta – Čestný občan mesta Žilina.

Výstava je verejnosti prístupná na Radnici mesta Žilina od 30. marca do 29. apríla 2016 v pracovné dni, pondelok – piatok, od 8.00 hod. do 15.00 hod.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *