sobota - 20. júla, 2024
, Aj v Žiline rastú mladé športové talenty

Aj v Žiline rastú mladé športové talenty

V predchádzajúcich dňoch sa v Žiline žilo mládežníckym športom. Uplynulý víkend sa v mestskej časti Bánova konal Medzinárodný futbalový turnaj detí, ktorý pripravil MŠK Žilina v spolupráci s TJ Jednota Bánová, a v pondelok sa na Základnej škole Vendelína Javorku uzatvorila hokejová sezóna 2014/2015 mladších a starších žiakov.

„Som hrdý na to, že v dnešnej „počítačovej dobe“ sa zvyšuje počet detí v Žiline, ktoré sa aktívne venujú športom, ako je futbal a hokej. Pevne verím, že títo mladí športovci získajú  v budúcnosti bohaté úspechy a nebudú reprezentovať len seba, ale aj naše mesto,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

V sobotu 20. júna sa v Bánovej predstavilo 10 futbalových tímov – MŠK Žilina, FC Baník Horná Nitra, FC Spartak Trnava, AS Trenčín, MFK Ružomberok, TJ Jednota Bánová, FC Attack Vrútky, 1. FC Tatran Prešov, FK Pohronie a poľský celok Górnik Zabrze. Fanúšikov z Bánovej potešil najmä výsledok domácich športových talentov. Hokejovú sezónu 2014/2015 uzatvorili na Základnej škole Vendelína Javorku najmä potešujúce výsledky tímov starších žiakov A, starších žiakov B a mladších žiakov, ktorí získali túto sezónu zaslúžené úspechy.

Starší žiaci A (9. ŠHT) poriadne bojovali v stredoslovenskom regióne v boji o postup do nadstavbovej časti stred-západ, kde skončili za Duklou Trenčín a Slovanom Bratislava na tretej priečke. Medzi šesť najlepších tímov Slovenska sa zaradili po vydarenej sezóne aj žilinskí ôsmaci – Starší žiaci B (8. ŠHT), ktorí v nadstavbovej časti skončili na 3. mieste. Prvú priečku obsadil bratislavský Slovan a druhú priečku Dukla Trenčín. Mladší žiaci A (7. ŠHT) zo základnej skupiny stredoslovenského regiónu a v konečnom výsledku získali po siedmich víťazstvách, jednej remíze a dvoch prehrách zaslúžené 2. miesto. Mladších žiakov druhá priečka zaradila medzi top štyri tímy Slovenska.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *