nedeľa - 19. mája, 2024
, Rozprávka s Ľubomírom Feldekom v areáli Budatínskeho hradu (28. júna)

Rozprávka s Ľubomírom Feldekom v areáli Budatínskeho hradu (28. júna)

Do areálu Budatínskeho hradu zavíta známy slovenský spisovateľ Ľubomír Feldek so svojou dcérou Katarínou a jej hudobnou skupinou Kafe Band. Považské múzeum v Žiline pripravilo na záver školského roka v nedeľu 28. júna od 13-tej do 16-tej hodiny interaktívne podujatie Rozprávka v múzeu.

„Počas tohto rozprávkového dňa bude skupina Kafe Band spievať rýmované rozprávky, ktorých texty napísal Ľubomír Feldek. Naučí také rozprávkové rýmy písať aj našich návštevníkov a, ako sám tvrdí, postačí mu na to hodina. Ak si prinesiete na naše podujatie jeho knihy, odniesť si ich môžete s jeho podpisom,“ uviedla riaditeľka Považského múzea v Žiline Monika Hriníková, poverená vedením. „Podujatím Rozprávka v múzeu sme sa rozhodli odmeniť deti po absolvovaní náročného školského roka. Považujeme to za príjemné spestrenie začiatku prázdnin a zároveň príležitosť, ako prilákať zábavnou formou detského návštevníka do múzea a na výstavy,“ doplnila kultúrna manažérka PMZA Andrea Lukácsová.

Počas nedeľného popoludnia sa v areáli Budatínskeho hradu predstaví aj Detský folklórny súbor Cipovička so Spievankami. V rámci svojho folklórneho vystúpenia zatancujú, zaspievajú a v rámci „tanečného domu“ naučia základné prvky ľudového tanca aj detských návštevníkov podujatia. K aktuálnej výstave v administratívnej budove Považského múzea (Veronika Psotková – 500 m2 rabicovej siete) bude pre deti pripravený aj mini drotársky workshop. Deti budú spoznávať aj krásy a zaujímavosti Budatínskeho parku. „Na detského návštevníka bude počas tohto dňa sústredená všetka pozornosť. Deti budú mať tváre maľované, nôžky vyskákané, rúčky ušmudlané, hlasivky vyspievané a brušká napapané,“ dodala A. Lukácsová.

Hudobnú skupinu Kafe Band tvorí Katka Feldeková, Richard Šimurka a Ivo Jankovič. Považské múzeum v Žiline je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.Vstup na podujatie je zdarma.

, Rozprávka s Ľubomírom Feldekom v areáli Budatínskeho hradu (28. júna)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *