streda - 24. apríla, 2024
smart TV, Ako funguje smart TV a čo všetko jej unikátny systém dokáže?
Ilustračné foto: Stock-Asso/Shutterstock.com

Ako funguje smart TV a čo všetko jej unikátny systém dokáže?

Inteligentné televízory, inak smart TV, umožňujú sledovať programovú ponuku TV staníc ako bežný televízor. Okrem toho však získate prístup aj k streamovacím službám, videotékam, internetovým rádiám a využiť ich môžete aj na prehliadanie internetu.

Smart TV nie je len televízor

Vďaka smart TV už nie ste odkázaní iba na televízne stanice, prípadne archívy televízii. Tieto inteligentné zariadenia majú funkcie približujúce sa k notebookom či klasickým stolným počítačom, pripájajú sa k internetu a otvárajú ohromné možnosti.

Prostredníctvom smart TV môžete sledovať streamovacie služby, počúvať rádio, dostanete sa aj na YouTube, môžete si prehliadať sociálne siete, e-maily, nakupovať v e-shopoch a, samozrejme, hrať hry. Dokonca máte možnosť ovládania cez aplikáciu vo vašom telefóne alebo cez hlasového asistenta. Zobrazovať sa dá aj obsah z iných zariadení, napríklad fotky alebo videá z tabletu, notebooku či telefónu.

Smart TV je jednoducho komplexným zariadením. Veľkou výhodou je tiež ich jednoduchý a intuitívny operačný systém, ktorý je pre užívateľov prehľadný a ľahko sa v ňom orientuje. Spomenúť musíme aj skvelú konektivitu, pretože inteligentné televízie môžete prepojiť bezdrôtovo pomocou Bluetooth či WiFi, ale aj drôtovo alebo využiť sloty na pamäťové karty.

Smart box ku klasickým televízorom

Ak sa ešte nechcete vzdať svojho klasického televízora, ale radi by ste využívali funkcie smart TV, riešením je smart TV box. Ide o multimediálne centrum, ktoré bežný televízor rozšíri o smart funkcie. Samozrejme treba počítať s tým, že nejde o celkom plnohodnotnú náhradu inteligentnej televízie. Avšak umožní vám využívať streamovacie služby, prehrávať videá a hudbu z interného alebo z externého úložiska. Pri nákupe nezabudnite na to, že je potrebné vybrať multimediálne centrum s pripojením na internet.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …