sobota - 13. apríla, 2024
dámska kabelka, Ako si vybrať dámsku kabelku, aby ladila s vašim outfitom? Poradíme vám

Ako si vybrať dámsku kabelku, aby ladila s vašim outfitom? Poradíme vám

Kabelky nie sú len doplnkom, sú každodennou nevyhnutnosťou. Vzhľadom na to, že kabelku so sebou nosíte kamkoľvek idete, bolo by určite vhodné, aby vaša kabelka ladila s vašim outfitom. Ako to urobiť? Poradíme vám.

Myslite na to, kam idete

Základným pravidlom pri výbere vašej kabelky je myslieť na to, kam práve idete. Idete do práce alebo na svadbu? Potrebujete so sebou vziať peňaženku, štós papierov a fľašu s vodou, alebo vám stačí iba mobil, kreditná karta a kľúče? Konkrétna dámska kabelka môže vyzerať perfektne k outfitu na svadbu vašej najlepšej priateľky, ale nie tak dobre na pracovisku – a to aj v prípade, že sa skvelo hodí k farbe vášho oblečenia.

Trik je v tom, že by ste nemali zabúdať zladiť veľké tašky s ležérnym oblečením, a tie menšie zase s formálnejším oblečením. Nadrozmerné alebo športové tašky sú ideálne na nákupy, do práce alebo na voľný čas. Na špeciálne príležitosti, ako sú večierky a svadby, skúste zladiť váš outfit napríklad s elegantnou malou kabelkou do ruky.

dámska kabelka, Ako si vybrať dámsku kabelku, aby ladila s vašim outfitom? Poradíme vám

Spárujte správne kontrastné farby

Aj keď je zladenie farby kabelky s doplnkami, ako sú topánky a opasky, celkom bežné, nie je to jediná možnosť, ktorú máte. Dnes je dokonca o niečo žiadanejšie nenosiť topánky a kabelku v rovnakej farbe – ale samozrejme, musia spolu ladiť alebo sa minimálne v outfite dopĺňať. Namiesto toho, aby ste hrali na istotu, skúste zladiť farby vášho oblečenia a kabelky do rôznych odtieňov rovnakej farby, alebo sa pokúste vytvoriť kontrast. Pôsobí to naozaj štýlovo.

Prvá vec, ktorú v tomto prípade musíte urobiť, je identifikovať farby, ktoré sa k sebe hodia. Pohrajte sa s kontrastnými farbami, aby ste vášmu vzhľadu dodali zábavný prvok. Avšak pozor, nepreháňajte to s experimentovaním. Ak máte na sebe viacfarebné šaty, je najlepšie zostať pri jednofarebnej kabelke. Pri monochromatických outfitoch sa zase nemusíte báť zvoliť výrazné farby alebo okázalé vzory. A ak máte pochybnosti, stavte na neutrálne odtiene, ako je čierna alebo biela – tie sa hodia takmer ku všetkému!

Aj keď môžete spárovať rovnaké farby, nebojte sa pohrať sa s rôznymi odtieňmi. Ak máte napríklad na sebe tmavomodré šaty, spárujte ich s topánkami a kabelkou vo svetlejšom odtieni modrej. Udržíte tak rovnováhu, no zároveň vášmu outfitu dodáte štýl. Pri kontrastných farbách môžete využiť farebné koliesko, ktoré jednoducho dohľadáte na internete. Vo všeobecnosti platí, že farby, ktoré sú na tomto kolese pri sebe a oproti sebe spolu dokonale ladia – nebojte sa preto obliecť si k modrej žltú, ani skombinovať zelenú a fialovú.

Venujte pozornosť tvaru vášho tela

Rovnako ako vaše oblečenie, aj kabelka musí zodpovedať tvaru vášho tela. Niektoré typy kabeliek sa proste niektorým dámam hodia viac ako iné. Aj preto si pred nákupom nových kúskov urobte prieskum. Napríklad dlhé a tenké tašky budú vyzerať skvele, ak máte krásne krivky. Držte sa však ďalej od veľkých tašiek, ktoré majú pevný tvar. Pre dámy s drobnejšou postavou sú zase dobrou voľbou stredne veľké tašky alebo crossbody kabelky.

Pokiaľ hľadáte novú kabelku a neviete, kde sa po kvalitnom kúsku za dostupné ceny poobzerať, vyskúšajte napríklad jeden z kamenných obchodov CCC. Ich obchody nájdete takmer v každom meste na Slovensku a môžete si kabelku v obchode priamo vyskúšať. Pokiaľ už viete, čo hľadáte, vašu novú tašku si môžete v priebehu niekoľkých minút jednoducho objednať aj na ich e-shope.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …