nedeľa - 19. mája, 2024
, Ako založiť firmu, ktorá bude základným pilierom vášho úspechu

Ako založiť firmu, ktorá bude základným pilierom vášho úspechu

Podnikať pod vlastným menom a na vlastnú zodpovednosť je jednou z univerzálnych príležitostí, ako sa stať sám sebe pánom. Musíte byť ale obozretní, úspech nedosiahnete, ak si nedáte pozor na samotné základy spoločnosti, od ktorých bude závisieť vaša budúcnosť. Ide o proces založenia a zabezpečenia všetkých dôležitých vecí v tomto smere.

Správne zvolený systém registrácie

Možno máte dokonalé plány, čo a ako budete robiť, ale potrebujete k tomu určité zastrešenie. Tým  je samozrejme právna forma podnikania. Z dostupných možností si vyberajú slovenskí podnikatelia najčastejšie dve možnosti, živnosť alebo výhodnejšie založenie s.r.o.

Pri zakladaní živnosti budete mať menej problémov a komplikácií s administratívou a niektorými ďalšími postupmi, no viac menej bude potom výška odvodov a daní závisieť od príjmov. Spoločnosť s ručením obmedzeným sa zakladá možno trochu komplikovanejšie, ale ak máte po ruke odborníkov, ktorí vám v tom pomôžu, behom niekoľkých dní môžete spokojne podnikať aj pod touto formou.

Potrebujete byť online?

Samozrejme, dnes určite áno. A každý jeden podnikateľ sa musí rozhodnúť, čo preto urobí. Založiť si ale iba samotný web a sem tam niečo na ňom oznámiť nestačí. Potrebujete, aby bol vyhľadávaný vďaka dobrému SEO a podrobným spravovaním FB stránok. Je to tak trochu aj o jeho dizajne a obsahu, s ktorým sa musíte snažiť prilákať svojich potenciálnych zákazníkov, a tých aktuálny udržať a pre nákup ešte viac motivovať.

Zákazník je stále váš pán

Aj keď sa to v mnohých situáciách niekomu nepáči, pretože práca s ľuďmi je niekedy dosť nepríjemná, pokiaľ chcete uspieť, mali by ste sa voči týmto situáciám obrniť a naopak sa zamerať na čo najvyšší komfort poskytovaných služieb aj pre tých, ktorí sú na opačnej strane zemegule. Nič vám v tom nebráni, máte predsa vysokorýchlostný internet a rovnako rýchlu leteckú prepravu, ktorej služby sú v tomto smere niekedy na nezaplatenie. Ide o tie najdôležitejšie „stavebné“ prvky základov vašej úspešnej firmy!

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *