nedeľa - 24. septembra, 2023
, Ako založiť firmu, ktorá bude základným pilierom vášho úspechu

Ako založiť firmu, ktorá bude základným pilierom vášho úspechu

Podnikať pod vlastným menom a na vlastnú zodpovednosť je jednou z univerzálnych príležitostí, ako sa stať sám sebe pánom. Musíte byť ale obozretní, úspech nedosiahnete, ak si nedáte pozor na samotné základy spoločnosti, od ktorých bude závisieť vaša budúcnosť. Ide o proces založenia a zabezpečenia všetkých dôležitých vecí v tomto smere.

Správne zvolený systém registrácie

Možno máte dokonalé plány, čo a ako budete robiť, ale potrebujete k tomu určité zastrešenie. Tým  je samozrejme právna forma podnikania. Z dostupných možností si vyberajú slovenskí podnikatelia najčastejšie dve možnosti, živnosť alebo výhodnejšie založenie s.r.o.

Pri zakladaní živnosti budete mať menej problémov a komplikácií s administratívou a niektorými ďalšími postupmi, no viac menej bude potom výška odvodov a daní závisieť od príjmov. Spoločnosť s ručením obmedzeným sa zakladá možno trochu komplikovanejšie, ale ak máte po ruke odborníkov, ktorí vám v tom pomôžu, behom niekoľkých dní môžete spokojne podnikať aj pod touto formou.

Potrebujete byť online?

Samozrejme, dnes určite áno. A každý jeden podnikateľ sa musí rozhodnúť, čo preto urobí. Založiť si ale iba samotný web a sem tam niečo na ňom oznámiť nestačí. Potrebujete, aby bol vyhľadávaný vďaka dobrému SEO a podrobným spravovaním FB stránok. Je to tak trochu aj o jeho dizajne a obsahu, s ktorým sa musíte snažiť prilákať svojich potenciálnych zákazníkov, a tých aktuálny udržať a pre nákup ešte viac motivovať.

Zákazník je stále váš pán

Aj keď sa to v mnohých situáciách niekomu nepáči, pretože práca s ľuďmi je niekedy dosť nepríjemná, pokiaľ chcete uspieť, mali by ste sa voči týmto situáciám obrniť a naopak sa zamerať na čo najvyšší komfort poskytovaných služieb aj pre tých, ktorí sú na opačnej strane zemegule. Nič vám v tom nebráni, máte predsa vysokorýchlostný internet a rovnako rýchlu leteckú prepravu, ktorej služby sú v tomto smere niekedy na nezaplatenie. Ide o tie najdôležitejšie „stavebné“ prvky základov vašej úspešnej firmy!

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *