utorok - 3. októbra, 2023
, Trápi vaše dieťatko časté nadúvanie a bolesť bruška?

Trápi vaše dieťatko časté nadúvanie a bolesť bruška?

V niektorých okamihoch života sa dostaneme do situácie, kedy nás bolesť pripraví o pohodlie a komfort bežných dní. Väčšinou to preležíme, vyspíme alebo si dáme liek, ktorý zaberie behom niekoľkých minúť. Netvrdíme, že ide o ideálne riešenie, ale vieme si poradiť. Oveľa horšie to je s deťmi, ktoré sa práve narodili a o svojej pretrvávajúcej bolesti bruška nikomu nič povedať nevedia. Aby neboli na tom rovnako aj tie vaše, možno by ste si mali prečítať niekoľko zaujímavých a dôležitých informácií.

Radosť z nového člena rodiny vystriedal strach o jeho zdravie?

Od momentu, než ste spečatili svoj manželský sľúb modernými obrúčkami z bieleho zlata prešlo niekoľko dôležitých chvíľ,  ktorých výsledkom je možno aj vaše malinké bábätko. Je to najkrajší dar, aký vo svojom živote dostanete, preto je logické, že máte oň a jeho zdravie strach, ale netreba robiť hneď paniku. Aj táto situácia sa dá riešiť a liečiť váš vnútorný pokoj je jedným z postupov, ktoré pri tom musíte uplatniť.

Niekoľkohodinový plač

Taký, ktorý vám doslova „trhá“ srdce, pretože neviete prísť na jeho príčinu, a pritom by ste všetkými možnými spôsobmi chceli svojmu dieťatku pomôcť. Môže ísť o častú detskú koliku, ktorá sa vyskytuje u detí v období medzi 2. a 3. mesiacom veku.

Tento plač môže trvať niekedy aj viac ako 3 hodiny denne, 3 až 4 krát do týždňa, pričom sa samozrejme môže objaviť aj v inom časovom horizonte a veku dieťaťa. Ak chcete, aby sa to zmenilo k lepšiemu a deti sa radšej venovali hre so zaujímavými edukatívnymi hračkami, musíte prísť na príčinu bolesti bruška.

Príčiny detskej koliky

Jedna univerzálna odpoveď na riešenie vašich problémov neexistuje. Ide o to, že telo matky a novorodenca je vďaka kojeniu stále prepojené, a preto je nutné brať ohľad v dvoch smeroch.

V prvom rade je to na matke, ktorá si musí uvedomiť, ako sa stravuje. Aj keď je zelenina zdravá, niektoré druhy ako brokolica, kapusta a karfiol môžu byť problémom.

Aj intolerancia laktózy robí svoje a komplikuje schopnosť detí tráviť jednotlivé zložky potravy. Materské mlieko je najideálnejším spôsobom, ako veľa vecí vyriešiť, ale len za predpokladu, že sa bude dojčiaca matka ohľaduplne stravovať.

Skúste to zmeniť a dávať si pozor na niektoré vaše stravovacie návyky, prípadne sa spojte s odborníkom-lekárom, ktorý vám v tomto smere poskytne najdôležitejšie informácie a odborné postupy.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *