štvrtok - 25. júla, 2024
, K chutným raňajkám vám dnes postačia len tri polievkové lyžice

K chutným raňajkám vám dnes postačia len tri polievkové lyžice

Zdravý životný štýl nám pomáha naplniť naše ciele, úspešne realizovať naše plány, vyrovnať sa s ťažkosťami a v prípade potreby prekonať aj to najväčšie preťaženie. Silné zdravie, podporované a posilnené vašou osobou, vám tak umožní žiť dlhý a plný radosti život. V tomto článku sa naučíte vaše telo správne liečiť a udržiavať ho neustále v dobre naladenom tóne.

Vlastná iniciatíva ako bonus

Zdravie je neoceniteľným bohatstvom každého jednotlivca a celej spoločnosti ako celku. Aj napriek veľkej snahe a informovanosti žiaľ stále veľa ľudí trpí ochoreniami, ktoré im pohodlie a komfort  narúšajú. K dokonalosti a žiarivo bielym zubom vám pomôžu bieliace pásiky, no pre svoje zdravé telo budete musieť toho urobiť oveľa viac.

Skúste začať hneď od rána

Nie sme odolní. Dôvodom je, že viac ako 80 % obyvateľstva má slabú imunitu. Aby tento ochranný systém fungoval ako hodinky, musí sa denne udržiavať v dobrom stave, a to nielen počas chrípkovej epidémie!

Pýtate sa, ako môžeme podporiť a zlepšiť vlastnú imunitu? Odpoveď je jednoduchá – viesť zdravý životný štýl. A najlepšie je začať hneď ráno, pričom nepotrebujete žiadne veľké starosti s prípravou bohatých a výživných raňajok. Skúste to s raňajkovou zmesou, ktorá má okrem iného vysoký obsah omega 3 mastných nenasýtených kyselín, vlákniny, vitamínov, bielkovín a selénu.

Pokúste sa rozhýbať

Fyzická aktivita zlepšuje celkový stav tela a prácu lymfatického systému, ktorý odstraňuje toxíny z tela. Podľa výskumov trpia ľudia, ktorí sa pravidelne venujú športu, ochoreniami o 25 % menej než tí, ktorí nevedú zdravý životný štýl vôbec. Nebuďte však príliš horliví. Aj 30 až 60 minút športu za deň vám umožní stať sa zdravším. Nezabudnite zahrnúť do programu posilnenie horných častí tela – prispievajú k lepšiemu výkonu pľúc a srdca.

Vitamíny v prírodnej forme

Každý z nás potrebuje vitamín D, ktorý sa nachádza v lososoch, vajciach a mlieku. Štúdie ukázali, že mnoho ľudí nemá dostatok vitamínu C. Citrusové plody sú jeho vynikajúcim zdrojom vitamínu.

Na dobré posilnenie imunity je veľmi dôležitý zinok, má antivírusový a antitoxický účinok. Môžete  ho získať z morských plodov a z tepelne neupravených obilných a pivovarských kvasníc. Okrem toho, pitie rajčiakovej šťavy obsahuje veľké množstvo vitamínu A, ktorý sa vám a vašej imunite môže zísť tiež.

Všetko s mierou

Aby sa vám darilo v podporovaní imunity, malo by vaše telo aj odpočívať, pokiaľ to doma nezvládate, k dispozícií je vám moderné ubytovanie v Žiline, ktoré si mnohí nevedia vynachváliť, a preto je tu stále plno. Aj stroje sa musia doplniť potrebnou energiou. My, ako živé bytosti máme navyše svoje city a emócie, ktoré nás pri veľkom vyčerpaní môžu do značnej miery ovplyvniť. Relax, zmena prostredia a odpočinok to môžu zlepšiť.

Aj dobrý spánok je jedným z najlepších spôsobov, ako zostať zdravý. Ľudia, ktorí spia v priemere 7 hodín, určite robia správnu vec. Takýto spánok posilňuje imunitný systém, pretože počas neho stúpa hladina melatonínu, ktorý podporuje správne fungovanie obranyschopnosti tela.

Pokúste sa všetky spomenuté veci pravidelne vo svojom živote kombinovať a určite budete fungovať inak a lepšie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *