štvrtok - 13. júna, 2024
efektivita práce, Ako zvýšite efektivitu práce a vášho tímu?
foto: Maslowski Marcin/Shutterstock.com

Ako zvýšite efektivitu práce a vášho tímu?

Vykonávanie práce je závislé od množstva faktorov. Veľký vplyv má samozrejme finančné ohodnotenie. Svoje však robia aj okolité podmienky a výbava, pomocou ktorej jednotlivé úlohy vykonávate.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako zvýšiť efektivitu práce alebo tímu, ak to aj napriek týmto benefitom nefunguje.

Treba vidieť cieľ, nie prekážky

Mnoho ľudí stráca čas a energiu len preto, že nemá dobrú predstavu o svojom zámere. Zároveň neustále niečo robia, sú zaneprázdnení a unavení ešte viac, ako keby boli priamo zapojení do dosiahnutia svojho cieľa. Ak neviete, čo chcete, nedosiahnete to.

Pri stanovení cieľov ale nezabudnite, aby neboli prehnané, ale naopak reálne a zvládli ste ich aj s pomocou profesionálnych magnetických odlučovačov dosiahnuť bez najmenších problémov.

Malo by vás to baviť

Každý človek je lepší v tom, čo ho baví. Preto sa musíte presvedčiť, že podnikanie alebo práca  ktoré „musíte“ robiť, sú „chcené a príjemné“. Aj vďaka tomu bude vaša práca efektívnejšia.

Samozrejme, nie všetko je závislé len od ľudskej činnosti a veľa práce zastanú aj stroje, ktoré však  musia mať aj dobrý technický stav a v poriadku všetky dôležité priemyselné tesnenia.

Pri práci potrebujete odpočinok a zmenu

Striedajte činnosti vyžadujúce fyzickú aktivitu a cestovanie s tými, ktoré si vyžadujú sústredenie a pozornosť. Ak je vaša práca výlučne sedavá, robte si prestávky 5-10 minút. Nikto vás nebude súdiť, ak na pár minút vyjdete k oknu a budete obdivovať výhľad.

Nemala by vám chýbať kvalitná výbava

Ako sme spomínali, bez strojov sa v dnešnej dobe zaobídete veľmi ťažko. Aby ale fungovali, je nutné ich vedieť správne ovládať a používať, nesmiete však zabudnúť ani na ich pravidelnú kontrolu. Použitie kvalitných tesnení na mieru a strojov, počítačov alebo iných nevyhnutných zariadení v dobrom technickom stave je pre vašu aj efektivitu tímu teda základ, tak na to myslite.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …