pondelok - 27. mája, 2024
minimalizmus, Minimalizmus v interiéri – nudný a jednoduchý alebo drahý a moderný?
foto: Pixel-Shot/Shutterstock.com

Minimalizmus v interiéri – nudný a jednoduchý alebo drahý a moderný?

Minimalizmus v interiéri je trend, ktorý je možné kombinovať s klasikou, avantgardou, futurizmom a inými populárnymi štýlmi. Aj s jeho vlastnosťami a výhodami si ale môžete svoj domov veľmi jednoducho skrášliť.

Názov štýlu pochádza z latinského slova „minimus“, ktoré má v tom najširšom slova zmysle ten najmenší význam. A aj v interiérovom dizajne je to veľmi podobné.

Viac otvoreného priestoru

Interiéry tohto štýlu by mali byť priestranné alebo lepšie – s voľným rozložením a obdĺžnikovými okennými otvormi, pretože oblúky viac obľubujú klasiku a exotiku. Ak je v dome alebo byte veľa malých miestností, potom by mali byť všetky priečky, okrem tých nosných, zbúrané, takže sa vytvorí jeden veľký otvorený priestor, ktorému dodá tú správnu atmosféru určite aj krásna vinylová podlaha.

Jednoduché tvary

Čím menej detailov v dizajnoch, tým lepšie. Nábytok nemôže byť starožitný, maľovaný alebo extravagantný. Stále by ale mal vyvolávať pocit niečoho mimoriadne krásneho, čo sa dosahuje použitím kvalitných látok a vzácnych geometrických tvarov bez nadmernej avantgardy. Najčastejšie sa používajú monochromatické modely, ktoré sa môžu aplikovať aj pri inštalácii nových závesov na mieru.

Správne osvetlenie

Na vytvorenie dobrého dizajnérskeho projektu, ktorý sa vám bude určite páčiť, môžete využiť aj  hru svetla a tieňa, pretože s ním môžete výrazne zmeniť postoj k ľubovoľnému vizualizovanému objektu v byte alebo dome.

Pri osvetlení interiéru v tomto štýle však môžete využiť aj silu a význam modernej tieniacej techniky, ktorá využíva efekt prirodzeného denného osvetlenia a slnečných lúčov, za ktoré neplatíte. Tak na to pri zariaďovaní svojej domácnosti myslite a uvidíte, že bývanie vám bude robiť radosť a prinášať pohodlie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …