štvrtok - 7. decembra, 2023
strešná krytina, Na čo sa zamerať pri rekonštrukcii strechy?
foto: Nikodash/Shutterstock.com

Na čo sa zamerať pri rekonštrukcii strechy?

Stavba domu nie je vôbec žiadna lacná záležitosť, preto je nutné investovať do kvalitných stavebných materiálov a doplnkov ešte hneď v základe. Ak to nestihnete, pomôcť v zachovaní dobrého technického stavu vášho domu by vám mohla pravidelná údržba a rekonštrukcia jeho najdôležitejších častí.

A nakoľko je jednou z tých najnáchylnejších oblastí práve strecha, máme pre vás niekoľko riešení, vďaka ktorým môžete dať do poriadku všetky časom a počasím postihnuté jej časti.

Oprava a výber strešnej krytiny

Strecha je najdôležitejšia časť domu, pretože bez nej nie sme v interiéri chránení pred vonkajším počasím a teplotami. Často je namáhaná snehom, dažďom, vetrom a výkyvmi teplôt. Preto je výber odolnej a kvalitnej strešnej krytiny základ vašej dlhodobej spokojnosti a nerušeného bývania.

Tak na jej výber určite pri stavbe domu alebo jeho rekonštrukcii určite myslite. Rovnako nezabudnite aj na jej špecifické vlastnosti a kam presne do jej plochy umiestnite nové strešné okná.

Údržba je základ

Kvalita domu a jeho častí záleží od mnohých faktorov. Kvalita stavebných materiálov a ostatných doplnkov je predsa základ. Veľmi veľkú úlohu v celom tomto systéme však zohráva aj pravidelná údržba a starostlivosť.

Pri streche je to ale všetko komplikované jej špecifickým umiestnením. Vyčistiť strechu, odkvapy však môžete aj s pomocou profesionálov, ktorí sa špecializujú na výškové práce v náročnom teréne.

S pomocou profesionálnej techniky a schopností vám nielenže vyčistia strechu, ale aj spília vysoké stromy či vyčistia hlboké studne.

Tak si nerobte so strechou a jej údržbou vo výškach starosti a užívajte si vďaka jej dobrému stavu vo svojom dome veľa radosti. Naše tipy vám v tom určite pomôžu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …