štvrtok - 20. júna, 2024
, Akordeónový virtuóz Michal Červienka pripravuje 10. benefičný koncert. Vystúpia na ňom svetovo uznávaní umelci!
foto: fcb/Michal Červienka

Akordeónový virtuóz Michal Červienka pripravuje 10. benefičný koncert. Vystúpia na ňom svetovo uznávaní umelci!

Banská Bystrica zažije fantastický koncert, na ktorom zahrá jeden kvalitnejší umelec ako druhý. Akordeónový virtuóz Michal Červienka si pozval svetovo uznávaných jazzmanov Klaudia Kováča, Róberta Ragana a Petra Solárika, aby 10. ročník jeho benefičného projektu bol naozaj veľkolepý.

Výťažok pôjde na pomoc škole pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.  Ako vraví Michal Červienka, jeho prvoradým cieľom je prostredníctvom hudby šíriť dobro a pomáhať druhým. Za najväčší úspech uplynulej desaťročnice považuje to, že pre charitu nadchol aj ďalších umelcov. Michal sľubuje, že koncert bude nezabudnuteľným zážitkom. Michal Červienka je virtuóz s veľkým srdcom! Vynikajúci akordeonista už 10 rokov organizuje benefičné koncerty. Prostredníctvom nich pomáha ľuďom, ktorí mali menej šťastia ako on.

„Mojim najväčším úspechom uplynulých desiatich rokov je, že sa šíri medzi ľuďmi dobro, myšlienka pomoci a ľudskosť. Pár umelcov som nadchol tak, že dokonca tiež robia benefičné koncerty. Podľa mňa by sme totiž nemali zabúdať, že žijeme v prebytku a mali by sme sa snažiť pomáhať ľuďom, ktorým je šťastie nie vždy naklonené,“ vraví Michal Červienka.

10.  benefičný koncert bude 21. novembra v Banskej Bystrici. Diváci sa majú na čo tešiť! Vystúpia skvelí hudobníci – virtuózi uznávaní aj za hranicami Slovenska – Klaudius Kováč, Róbert Ragan, Peter Solárik, Komorný orchester s dirigentom Igorom Vlachom a zbor pod vedením Kataríny Koreňovej. Všetci títo krásni ľudia ma budú sprevádzať  a dúfam, že spolu vytvoríme pre divákov nezabudnuteľný zážitok,dodal Michal Červienka.

Výťažok z benefičného koncertu tentoraz pôjde na pomoc škole pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. „Peniaze poputujú na pomôcky pre uvedenú školu. Majú tvorivé dielne, rôzne aktivity… Necháme, nech financie minú ako sami uznajú za vhodné,“ uzavrel Michal Červienka. Benefičný koncert s názvom Michal Červienka a jeho hostia bude v Robotníckom dome v Banskej Bystrici 21. novembra. Lístky naň sa dajú zakúpiť v Informačnom centre Banská Bystrica.

Zdroj: Eva Sládková, Propraganda House

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …