pondelok - 20. mája, 2024
, Aktivistov za práva zvierat prekvapil na proteste závan hot dogov. Kde sa tam vzal?

Aktivistov za práva zvierat prekvapil na proteste závan hot dogov. Kde sa tam vzal?

Len pred pár dňami / 1. októbra/ sme si pripomenuli Svetový deň vegetariánstva a teraz si pozrime v praxi, ako môže vyzerať „súboj“ aktivistov za práva zvierat a niekoho, kto si rád dopraje nejaký ten „pároček“.

Skupinka kanadských vegánov a aktivistov za práva zvierat sa zišla pred bitúnkom, kam mieril kamión zo zvieratami odsúdenými na porážku. Snažili sa zabrániť prejazdu do areálu bitúnka a zároveň zvieratá  natlačené na vleku nákladného auta ešte napojiť vodou. V tom sa na druhej strane cesty objavil mladík s grilom a párkami. Okoloidúcim šoférom ale aj samotným protestujúcim ponúkal hot dogy. Ponúkli sa?

Viacero štúdií potvrdilo, že rastlinná strava výrazne napomáha k znižovaniu negatívnych vplyvov na životné prostredie. Vegetariánstvo i vegánstvo sa v posledných rokoch stáva čoraz viac populárnejším, no stále sa to týka menšinovej populácie ľudí. Taktiež sú smutné príbehy zvierat určených na konzumáciu, ktoré na farmách často žijú v hrozných podmienkach.  Na druhej strane, vzdať sa mäsa  nie je jednoduché, pre niektorých je to dokonca nepredstaviteľné. Ako vyzeral vyššie spomínaný stret, si môžete pozrieť v priloženom videu:

 

Zdroj: youtube, ladbible.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …