piatok - 8. decembra, 2023
, AKVÁRIUM – Gabo Dušík/Peter Uličný a hostia: Hudba pre tých, ktorí počujú!

AKVÁRIUM – Gabo Dušík/Peter Uličný a hostia: Hudba pre tých, ktorí počujú!

O niekoľko dní sa dostane do obchodov unikátny hudobný album. Je to autorský album skladateľa Gaba Dušíka a textára Petera Uličného s názvom: „AKVÁRIUM – Gabo Dušík/Peter Uličný a hostia“. V čom spočíva unikátnosť tohto diela?

Ide síce o album, ale v skutočnosti je to zbierka 10 samostatných pesničkových singlov rôznych žánrov pop music, ktoré spája iba umelecká výpoveď autorov.

Interpretmi týchto pesničiek sú nielen známe osobnosti slovenskej hudobnej scény, ale aj novétalenty (Zuzana Mikulcová – slovenská speváčka s najlepším soulovým hlasom; Kamil Mikulčík – herec a spevák a capella formácie Fragile; Radovan „Vrabec“ Orth – leader kultovej skupiny Made to Mate a frontman skupiny Funkiez; Mirka Partlová – speváčka a herečka, Lada Bělašková (CZ) – speváčka a herečka z Ostravy; Peter Cmorík – superstar; Bori, Rebeka Ester a Fanny D).

Jedným zo zámerov tvorcov bolo „premiešať“ profesionálov s „neprofesionálmi“ a zistiť, čo to spôsobí. Ako to dopadlo? Presvedčte sa sami pri počúvaní CD „AKVÁRIUM“. Nebudete sklamaní!

Speváčky/speváci sa na CD predstavia aj v nečakaných, pre poslucháčov prekvapujúcich polohách.

Na CD spolupracovali hudobníci naprieč celým slovenským hudobným spektrom: Juraj Griglák (basgitara) – famózny jazzový/funkový hudobník; Štefan Hegedűs (el. a ak. gitary) – gitarista „viacerých farieb“ (ex sk. Gravis) – rock/pop/funk; Tono Jaro (basgitara) – bluesový veterán; Braňo Dugovič (klarinet) – jazz/pop/klasika; Gabo Dušík (keyb) – rock/pop/funk; Daniel Herich, Gabo Szathmáry, Ján Kružliak (husle) – world/klasika a ďalší.

Autor: wave60
Foto: Pixabay.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

PETRA, PETRA spieva o nešťastnej láske

PETRA spieva o nešťastnej láske

Mladá, krásna a rocková, to je Petra Zubčáková alias PETRA vo svojom novom singli.  …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *