sobota - 22. júna, 2024
, Aký je Človek? Instinct vypustili najsilnejšiu skladbu zo svojej albumovej debutovky

Aký je Človek? Instinct vypustili najsilnejšiu skladbu zo svojej albumovej debutovky

Kapela INSTINCT zverejnila svoj siedmy singel Človek aj spolu s lyric videom. Skladba vznikla na album ako posledná a podľa členov kapely je určite najsilnejšia z celého albumu.

„Keď som si prečítal text Ľuboša Zemana, hneď ma zaujal, pretože som v ňom cítil niečo silné, niečo, čo by sa mali ľudia dozvedieť, pretože v ňom bolo toľko pravdivých myšlienok, nad ktorými by sa mal každý zamyslieť, hovorí gitarista Miro Maršík.

Když jsem přišel do studia a poprvé slyšel refrén Človeka, který kluci s producentem přes dopoledne rozpracovali, moje první slova byla: tohle bude poslední a nejlepší skladba na albumu dodáva bubeník Ondřej Simon.

Pieseň bola tentokrát vyprodukovaná v pražskom štúdiu Rooftop, kde členovia kapely dlhodobo žijú, v spolupráci s producentom Ondřejom Žatkuliakom. Vďaka singlu Človek sme spoznali skvelú ženu plnú optimizmu, ktorá bojuje s rakovinou a je jasným príkladom výroku:  Žiješ len raz, nech to má spád. A aj cez všetky prekážky bojuje, žije naplno, smeje sa a je plná optimizmu a je pre nás veľkou inšpiráciou. Pri počúvaní tejto piesne ma napadlo, že nám raz písala ako jej naša hudba pomáha v boji so zákernou chorobou. Rozhodli sme sa preto s chlapcami, že ju jeden deň prekvapíme a vezmeme spolu s nami na festival, kde sme vtedy hrali, aby s nami prežila jeden deň,  spomína spevák Lukáš Ciho.

Kapela Instinct minulý rok vydala svoj debutový album Na inzerát a uskutočnila svoje prvé samostatné turné na Slovensku a v Prahe. Na scéne je už 6 rokov a tvoria ju dvaja Slováci a dvaja Česi. Medzi  ich najznámejšie piesne patria skladby Na život a na smrť, Medzitým alebo Zlodej slnečníc.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *