štvrtok - 22. februára, 2024
likvidacia spolocnosti, Akými úspornými krokmi sa vyhnúť nechcenej likvidácii spoločnosti
Ilustračné foto: Vitalii Vodolazskyi/Shutterstock.com

Akými úspornými krokmi sa vyhnúť nechcenej likvidácii spoločnosti

Problémy v podnikaní vo všeobecnosti vznikajú pomaly, no môžu sa v priebehu času a nečakane pretransformovať na obrovskú katastrofu. Aby ste sa tomu vyhli, a namiesto likvidácie spoločnosti riešili jej podporu, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Jednoduché kroky k životaschopnému podniku

Vyhnúť sa nepríjemnej likvidácii spoločnosti môžete v prvom rade tým, že budete mať pod kontrolou svoju platobnú schopnosť. Platobná neschopnosť je neschopnosť splácať dlhy, keď sa stanú splatnými. Na zabránenie platobnej neschopnosti je ale potrebné podniknúť určité kroky.

Začnite s prehľadom režijných nákladov

Pri zvažovaní zníženia výdavkov podniknite kroky na analýzu súvisiacich nákladov. Napríklad reštrukturalizácia a zníženie počtu zamestnancov môže byť nákladné, ale nevyhnutné. Pomerne veľký problém dnes predstavujú režijné  náklady prevádzky, ktorú môžete pre získanie úspor nahradiť modernou virtuálnou kanceláriou.

 

Zlikvidujte aj prebytočný majetok, aby ste zlepšili cashflow. Práve stroje a iné zariadenia môžu byť často prebytočné náklady. Znížte aj zásoby a nedokončenú výrobu a pre komunikáciu s dodávateľmi a dopravu tovaru využite namiesto svojho auta profesionálne špedičné služby.

Hľadajte dodatočné zdroje nových finančných prostriedkov

Niečo, ako je prečerpanie/pôžička, injekcia kapitálu, zvýšenie základného imania alebo prijatie nového investora. Investori budú ale chcieť vidieť, že spoločnosť má predpovede ziskovosti, že produkt/služba je vhodná pre trh a že manažment je schopný.

Dobré riadenie a finančné zdroje sú nevyhnutné

Ak sa spoločnosť natoľko zhoršila, že sa vyžaduje možnosť záchrany, mali by ste od niekoho čerpať rady, aby sa predišlo kolapsu a aby sa zabezpečil plánovaný proces na zabránenie platobnej neschopnosti.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …