nedeľa - 3. decembra, 2023
Interierove dvere, Praktické spôsoby, ako dať interiérovým dverám nový nádych
Ilustračné foto: Pixel-Shot/Shutterstock.com

Praktické spôsoby, ako dať interiérovým dverám nový nádych

Vnútorné dvere majú v našom každodennom živote veľké využitie. Avšak, ich časté opotrebovanie môže spôsobiť, že budú vyzerať vyblednuté a staré. Tak prečo ich neosviežiť a nedodať im trochu charakteru?

Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžete aj staršie modely ozdobiť a urobiť z nich úplne nové interiérové dvere.

Vymeňte hardvér

Jedna rýchla aktualizácia, ktorú môžete urobiť, je vymeniť hardvér dverí. Ide najmä o kľučky a kovanie. Môžete skúsiť zvoliť niečo dekoratívnejšie alebo tie súčasné len pretrieť inou farbou. Len sa uistite, že používate sprejovú farbu a základný náter, ktorý je špeciálne určený na kov.

Či už ale vymieňate kľučku na dverách s pomocou výkonnej elektrickej vŕtačky alebo len  pridávate nové pánty a natierate staré kovanie, budete prekvapení, ako veľmi tento jednoduchý trik dokáže zmeniť vzhľad vašich dverí.

Natrite im to

Niekedy všetko, čo vaše dvere potrebujú, je nový náter! Ak vaše dvere začínajú pôsobiť trochu ošumelo, oživenie ich súčasnej farby im aj vám pomôže. Alebo pre úplne iný vzhľad vyskúšajte novú farbu. Bez ohľadu na to, akú farbu si vyberiete, nový náter je super jednoduchý a lacný spôsob, ako premeniť vaše dvere – a celý váš priestor!

Použite tapetu

Na všetkých stenách v miestnosti môže tapeta pôsobiť ťažkopádne, no na vyjadrenie menšej časti je ideálna. Skúste preto použiť tapetu na vaše interiérové ​​dvere, aby ste ich aktualizovali. Na tento projekt potrebujete iba niekoľko nástrojov a spotrebného materiálu.

S toľkými vzormi dnes už aj samolepiacich tapiet, z ktorých si môžete vybrať, bude ľahké vytvoriť osobitý vzhľad v každej miestnosti vo vašej domácnosti.

Nákup nových dverí môže byť veľmi drahý. Ak namiesto toho aktualizujete svoje súčasné posuvné dvere niektorým zo spomínaných riešení, môžete ušetriť veľa peňazí a získať krásny dizajn nových dverí.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …