piatok - 1. decembra, 2023
strešné okná, Jednoduché riešenie, ako zabrániť prehrievaniu interiéru cez strešné okná
Ilustračné foto: U. J. Alexander/Shutterstock.com

Jednoduché riešenie, ako zabrániť prehrievaniu interiéru cez strešné okná

Strešné okná sú mimoriadne obľúbené a moderné doplnky konštrukcie nehnuteľnosti. Prinášajú do interiéru veľmi veľa prirodzeného a pre ľudský organizmus dôležitého svetla. Spolu s ním sa k nám však môže, najmä v lete, dostať aj nechcené oslnenie, ktoré pri dopade na sklo strešného okna spôsobuje nechcené prehrievanie interiéru.

Našťastie existujú spôsoby, ako tomu môžete zabrániť a užívať si príjemný relax nielen v prírode s pekným batohom s potlačou na chrbte, ale aj vo svojom podkrovnom byte.

Moderné vonkajšie rolety na strešné okná

Veľmi dobrým spôsobom odstránenia tepla, ktoré sa do interiéru dostane cez okná, sú rôzne tieniace systémy. V prípade strechy sú na tento účel ideálne moderné vonkajšie rolety na strešné okná.

Vo všeobecnosti, ako tvrdia aj odborníci, materiál umiestnený mimo strešného okna bráni zahrievaniu podkrovnej miestnosti vo väčšej miere ako tieniaca roleta umiestnená vo vnútri obytného priestoru. Preto, ak si pred okná inštalujete kvalitnú vonkajšiu tieniacu techniku, určite sa nechcenému prehrievaniu interiéru, ktoré je v prípade strešných okien ešte intenzívnejšie, vo výraznej miere vyhnete.

Zvážte úrovne zasklenia okien

Najbežnejší ale nákladovo náročnejší spôsob zníženia tepla v strešnom okne je cez zasklievacie vrstvy. Všetci sme už počuli o dvojitom alebo trojskle v oknách – rovnakú techniku ​​možno použiť aj pre strešné okná v presklených aj plastových variantoch. Aj keď ide o veľmi bežné riešenie regulácie teploty, každá ďalšia úroveň zasklenia znižuje množstvo svetla, ktoré vstupuje do budovy.

Ak vám teda interiér a nehnuteľnosť zdobí aj tento typ okien, okrem moskytiéry na strešné okno, neváhajte svoje pohodlie ochrániť aj vonkajšími roletami.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …