utorok - 16. apríla, 2024
outsourcing logistiky, Potrebuje váš e-shop pomoc: Outsourcing logistiky je tu pre vás
Ilustračné foto: William Potter/Shutterstock.com

Potrebuje váš e-shop pomoc: Outsourcing logistiky je tu pre vás

Patríte k šťastlivcom, ktorí majú veľa objednávok a práce s ich doručením? Hľadáte spôsob, ako si v tomto smere uľahčiť podnikanie, ušetriť čas a možno aj financie? Outsourcing plnenia objednávok je ideálne riešenie. Môže vám ušetriť čas, energiu a zdroje, aby ste sa mohli sústrediť na rast svojho podnikania.

Služby vybavovania objednávok môžu eliminovať mnohé bolesti hlavy ľuďom, ktorí musia dodať viacero produktov nedočkavým, ale dobre platiacim zákazníkom.

Pokračujte v čítaní a zistíte, ako môže outsourcing vašich potrieb pri plnení objednávok znížiť náklady na dopravu, eliminovať fixné náklady, ušetriť čas a zdroje a oveľa viac.

Čo je outsourcing logistiky?

Outsourcing logistiky sa dá vysvetliť rôzne. V prípade e-shopov ide o služby vybavovania objednávok, ktoré uchovávajú váš inventár a odosielajú objednávky zákazníkov. Medzi klientov zvyčajne patria online predajcovia, podniky elektronického obchodu a kamenné predajne bez distribučných centier alebo skladov.

Kompletný moderný outsourcing logistiky poskytuje podnikom viaceré výhody, na ktoré sa môžete spolu s nami pozrieť a využiť ich potom vo svoj prospech.

Výhody fulfillmentu v praxi

Outsourcing celého procesu plnenia objednávky alebo jeho časti má niekoľko výhod. Outsourcingové plnenie objednávok je atraktívne najmä pre obchodníkov s internetovým obchodom, ktorý nemá skladové a distribučné priestory.

Dokonca aj zavedené kamenné podniky uzatvárajú zmluvy so službami plnenia objednávok, aby si znížili náklady na infraštruktúru a zlepšili prevádzkovú efektivitu. Jednoduché skladovanie tovaru však nie je jedinou výhodou fulfillmentu.

Flexibilita pri zvládaní sezónnych výkyvov predaja

Zatiaľ čo zvýšený predaj je vždy žiaduci, nepredvídateľné návaly a sezónne náhlenie môžu spôsobiť problémy. Aby podnik pružne reagoval na väčšie množstvo objednávok, ako je obvyklé, môže si najať ďalších pracovníkov, nakúpiť viac investičného vybavenia alebo si dokonca prenajať ďalšie skladové priestory.

Keď však predaj nevyhnutne klesne na „normálnu“ úroveň, ostanú vám ďalší pracovníci, vybavenie a plocha, ktorú už nepotrebujete. Služba vybavovania objednávok vám umožňuje bez námahy zvýšiť predaj a v prípade potreby ho znížiť.

Menej zamestnancov

Pre vybavovanie objednávok potrebujete najímať, školiť a riadiť pracovníkov. Ak ale využívate služby outsourcingu a predaj klesne, nemusíte prepustiť žiadneho zamestnanca. Vašou jedinou starosťou je poskytnúť spoločnosti poskytujúcej služby plnenia vaše produkty v množstvách potrebných na uspokojenie dopytu.

Nižšie náklady na dopravu

Doprava zdarma je vynikajúci marketingový nástroj. Žiadny prepravca však váš tovar nepošle zákazníkom zadarmo. Ak nie ste dostatočne veľkí na to, aby ste si spravovali zariadenia po celej krajine, a nemáte vozidlá s kvalitnými pneumatikami 10-16,5, používanie spoločnosti na vybavovanie objednávok s regionálnou, národnou alebo medzinárodnou infraštruktúrou vám umožní využiť nielen výhodné ceny na hromadné doručovanie, čo vedie k nižším nákladom na dopravu pre vašich zákazníkov.

Outsourcing logistiky vám pomôže tiež rásť na nových trhoch, eliminovať fixné náklady a sústrediť sa na svoje kľúčové kompetencie. Tak to s ním vyskúšajte.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …