sobota - 2. decembra, 2023
povinné zmluvné poistenie, Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta
Ilustračné foto: PanuShot/Shutterstock.com

Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta

Inšpiratívnejších aktivít je viac ako hľadanie toho správneho poistenia auta. Napriek tomu sa tento druh krytia nedá obísť. V závislosti od toho, aké poistenie si vyberiete, môžete ušetriť alebo stratiť veľa peňazí a získať veľa podpory alebo právnych problémov. Nikdy predsa nemôžete vedieť, čo sa vám ako účastníkovi cestnej premávky stane. To čo sa urobiť dá, je obrniť sa proti vážnym následkom a škodám vhodným povinným zmluvným poistením auta.

Pokračujte v čítaní a zistíte, ako si z množstva ponuky vybrať tú správnu, ktorá vás bude chrániť nielen doma, ale aj na ceste na dovolenku do Talianska.

Nepodliehajte najnižšej cene

V prípade nehody sa lacné poistenie môže často ukázať ako nedostatočné a vystavujete sa riziku, že nedostanete odškodnenie v takej výške, ako ste očakávali. Je preto vždy lepšie rozhodnúť sa pre prvotriedne PZP poistenie, ktoré má povesť správneho odškodnenia svojich poistencov v prípade akejkoľvek poistnej udalosti auta.

Počíta sa aj vozidlo

Cena vášho povinného zmluvného poistenia nezávisí len od vašej schopnosti vyhnúť sa nehodám. V kalkulácii poistného je zahrnutý aj model vozidla, kubatúra, vek, cena, palivo a asistenčné systémy.

Pred kúpou nového alebo ojazdeného vozidla preto požiadajte svoju poisťovňu o porovnávaciu cenovú ponuku. Ešte lepšie a šetrnejšie pre váš čas i peňaženku ale bude, ak si vhodné krytie vyberiete s jednoduchou PZP kalkulačkou.

Možnosť spoluúčasti na poistenie auta

Spoluúčasť je dôležitým kritériom pri výbere poistenia auta. Po poistnej udalosti sa môže stať, že poisťovateľ neuhradí celé náklady a poistenec si túto časť, tzv. spoluúčasť, musí zaplatiť sám. Výška spoluúčasti sa môže líšiť v závislosti od poistnej udalosti a závisí od jednotlivých poisťovní.

Správny výber povinného zmluvného poistenia auta je teda základ. Aby ste si jeho hľadanie ale na maximum uľahčili, môžete to všetko vyriešiť online na mojePZP.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …