nedeľa - 3. decembra, 2023
kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život
Ilustračné foto: DimaBerlin/Shutterstock.com

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z práce, rodiny alebo iných problémov, existuje množstvo spôsobov, ako si doplniť zásoby.

Pokračujte v čítaní a oboznámite sa s niekoľkými jednoduchými spôsobmi doplnenia energie na štúdium, prácu i bežný život, ktorý vie niekedy naše telo poriadne vyčerpať.

Skúste to pohybom

Zásoby energie ľudského tela vždy úzko súvisia s pohybom. To je dôvod, prečo sa toľko ľudí cíti vystresovaných a vyčerpaných, pretože veľa zamestnaní a každodenných činností sa vykonáva sedavo alebo v malých priestoroch.

Ak preto potrebujete energiu na dokončenie náročnej diplomovej práce, určite nezabudnite kombinovať štúdium a písanie s fyzickou aktivitou. Možností máte veľa. Ak sa budete ale hýbať na čerstvom vzduchu, určite vám to len a len prospeje.

Odľahčite svoju záťaž

Jedným z hlavných dôvodov únavy je prepracovanosť. Prepracovanosť môže zahŕňať profesionálne, rodinné a sociálne povinnosti. Skúste zefektívniť zoznam činností, ktoré musíte urobiť a môže sa vám uľaviť. Stanovte si priority z hľadiska najdôležitejších úloh. Znížte tie, ktoré sú menej dôležité a zvážte, či v prípade potreby nepožiadate o pomoc. V mnohých prípadoch vedia veci uľahčiť aj správne kancelárske potreby.

Doplňte si energiu stravou

Konzumácia  potravín s nízkym glykemickým indexom  – ktorých cukry sa vstrebávajú pomaly – vám môže pomôcť vyhnúť sa oneskoreniu energie, ku ktorému zvyčajne dochádza po konzumácii rýchlo absorbovaných cukrov alebo rafinovaných škrobov.

Potraviny s nízkym glykemickým indexom zahŕňajú celozrnné výrobky, zeleninu s vysokým obsahom vlákniny, orechy a zdravé oleje, ako je olivový olej. Vo všeobecnosti platí, že najvyššie glykemické indexy majú potraviny s vysokým obsahom sacharidov. Bielkoviny a tuky majú zasa glykemický index, ktorý sa blíži k nule.

Pite vodu

Aby ste mali energiu na vyplnenie voľnej plochy kvalitného kancelárskeho papiera odbornými myšlienkami záverečnej práce, musíte veľa piť. Ak vášmu telu chýbajú tekutiny, jedným z prvých príznakov je pocit únavy.

Ak preto chcete získať viac energie do štúdia či práce, voda by mala byť základom, na ktorom môžete stavať pevné piliere úspechu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …