sobota - 18. mája, 2024
predsvadobny stres, Ako nedovoliť, aby vám predsvadobný stres zničil najvýznamnejší deň života
Ilustračné foto: Gutzemberg/Shutterstock.com

Ako nedovoliť, aby vám predsvadobný stres zničil najvýznamnejší deň života

Blíži sa vaša dlho očakávaná svadba snov a začínate byť nervózni? Potom ste ako väčšina budúcich manželských párov. Napätie a stres sú normálne vedľajšie účinky, ktoré ale možno kontrolovať správnymi metódami.

Keďže svadba je vzrušujúci zážitok, zdravá dávka stresu k tomu jednoducho patrí! Veľké očakávania alebo zlé plánovanie však môžu zvýšiť negatívne napätie pred svadbou. V nasledujúcom texte vám preto ukážeme, ako čeliť možným spúšťačom stresu.

Diskutujte o rozdelení úloh

Preberajú vaši priatelia a rodinní príslušníci dôležité úlohy vo svadobný deň? Potom si prejdite váš zoznam úloh a naplánujte si následne spolu pár dní pred oslavou. Po definitívnom dohovore sa dá stres ľahko odbúrať a máte tak viac času pre seba a možno aj dlho plánovanú návštevu nádherného Vlkolínca.

Zbaľte si svadobnú tašku

Pár dní pred svadbou by ste si mali užiť nielen príjemnú rozlúčku so slobodou, ale si tiež zbaliť do svadobnej tašky všetky potrebné pomôcky, pretože s dobre vybavenou kabelkou ste pripravená na prípadnú zmenu počasia, boľavé nohy či rozmazaný mejkap!

Skúste nejaké relaxačné cvičenia

Jóga alebo meditačné cvičenia vám môžu pomôcť sa pred svadbou uvoľniť. Ak v bežnom živote nepoužívate jogu alebo meditáciu, dajú sa využiť aj jednoduché dychové cvičenia alebo akupresúra. Určte vám však prospeje aj výlet v prírode.

Venujte sa športu alebo wellness

Aj ľahké cvičenie môže znížiť predsvadobný stres. Vyberte si šport, ktorý vás baví a nepreháňajte to. Na uvoľnenie tela a mysle je vhodná aj spomínaná prechádzka na čerstvom vzduchu, vďaka ktorej sa odreagujete a naberiete novú energiu na nájdenie tých najkrajších šiat pre družičky a iné dôležité veci.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …