pondelok - 22. apríla, 2024
Allegretto Žilina, Allegretto Žilina 2023 je úspešne za nami. Poznáme mená ocenených interpretov
FOTO: Roderik Kučavík

Allegretto Žilina 2023 je úspešne za nami. Poznáme mená ocenených interpretov

Sobotný orchestrálny koncert slávnostne ukončil 32. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika získal český klavirista Marek Kozák, ktorý bol sólistom štvrtkového koncertu Filharmonie Bohuslava Martinů (27. 4. 2023) pod taktovkou Roberta Kružíka. Fenomenálna poľská violistka Weronika Józefina Dziadek získala Cenu primátora mesta Žilina pre najmladšieho účastníka festivalu, ktorú jej odovzdal viceprimátor Ján Ničík na koncerte Slovenského mládežníckého orchestra v piatok 28. 4.

Hlavnú Cenu festivalu Allegretto Žilina získala brilantná francúzska fagotistka, Sophie Dervaux, ktorá spolu s francúzskym klaviristom Sélimom Mazarim uviedla príťažlivý program, v ktorom zazneli aj skladby z ich spoločného debutového albumu Impressions na koncerte v stredu (26. 4.). Vďaka tomuto oceneniu sa mladá umelkyňa predstaví žilinskému publiku aj budúci rok v apríli (22. – 27. 4. 2024).

32. ročník festivalu Allegretto Žilina sa konal od 24. – 29. apríla 2023 v Dome umenia Fatra a navštívilo ho takmer 2000 návštevníkov. Počas šiestich koncertných večerov sa na festivale predstavilo dvanásť interpretov zo siedmich krajín (Francúzsko, Dánsko, Česká republika, Nemecko, Poľsko, Veľká Británia a Slovensko), z hosťujúcich telies Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Slovenský mládežnícky orchester, Štátna filharmónia Košice a domáci Štátny komorný orchester Žilina.

Viac informácií o festivale:
web: www.allegretto.sk
fb: https://www.facebook.com/allegrettozilina
instagram: https://www.instagram.com/allegretto_zilina/

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …