piatok - 23. februára, 2024
agentura docasneho zamestnavania, Jednoduché triky, ako v dave rozpoznať výnimočného zamestnanca
Ilustračné foto: LeoWolfert/Shutterstock.com

Jednoduché triky, ako v dave rozpoznať výnimočného zamestnanca

Pýtate sa aj vy, ako v obrovskom dave ponuky pracovného trhu nájdete výnimočne šikovného zamestnanca? Osobnosť je odpoveď. Práve tá podľa odborníkov a prieskumov odlišuje skvelých zamestnancov viac ako kultúrne prispôsobenie a dokonca zručnosti zamestnanca.

Zoznámte sa ale s ďalšími schopnosťami, ktoré vám pomôžu nájsť skutočne výnimočného zamestnanca, s ktorým budete spokojní dlhé roky.

Výnimoční zamestnanci sú ochotní odložiť uspokojenie

Jedna vec, ktorú výnimočný zamestnanec nikdy nepovie, je: „To nemám v popise práce.“ Mimoriadni zamestnanci pracujú často aj mimo hraníc pracovnej náplne bez toho, aby im to niekto nariadil a očakávali za to uznanie.

Ak je preto pred vami zakladanie novej spoločnosti, ktorej posilou by mal byť výnimočný človek, táto jedinečná vlastnosť by ho mala charakterizovať, čo však často zistíte až neskôr, takže treba hľadať aj iné plusy.

Dokážu tolerovať konflikty

Výnimoční zamestnanci síce konflikt nevyhľadávajú, ale ani pred ním neutekajú. Sú schopní zachovať pokoj a prezentovať svoje pozície pokojne a logicky. Sú schopní odolať osobným útokom pri dosahovaní vyššieho cieľa a sami túto taktiku nikdy nepoužijú. Schopnosť nájsť niekoho s takouto povahou je však často nad ľudské sily, takže využiť na tieto účely môžete aj profesionálnu agentúru dočasného zamestnávania.

Majú svoje ego pod kontrolou

Každý z nás sa môže pochváliť určitým egom, výnimoční človek ho však má pod kontrolou. Aj keď je to súčasť toho, čo úspešných ľudí poháňa vpred, nikdy nedávajú svojmu egu väčšiu váhu, než akú si zaslúži. Naopak, sú ochotní priznať, keď sa mýlia, a sú ochotní robiť veci spôsobom niekoho iného, ​​či už je to preto, že ten druhý je lepší, alebo je dôležité zachovať tímovú harmóniu.

Sú zodpovední

To najdôležitejšia asi na záver. Výnimoční zamestnanci sú zodpovední. Vlastnia svoju prácu, svoje rozhodnutia a všetky ich výsledky – dobré alebo zlé.

Ak teda takéhoto zamestnanca hľadáte aj vy, oboznámte sa na pohovore nielen s jeho vystupovaním, ale aj povahovými vlastnosťami. Prípadne, ak si neviete poradiť, využite na účel vyhľadávania odborný personálny leasing.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …