nedeľa - 19. mája, 2024
, Anka Repková prichádza so svojou ódou na Jar. Pieseň má v sebe potenciál titulnej skladby k rozprávke

Anka Repková prichádza so svojou ódou na Jar. Pieseň má v sebe potenciál titulnej skladby k rozprávke

Anka Repková pred pár dňami zverejnila lyric video k piesni Jarná, ktorá je súčasťou jej posledného albumu Som pravdivá. Tí, ktorí Ankinu tvorbu poznajú, vedia, že je umelkyňou, ktorá tvorí a spieva zo srdca.

V piesni Jarná sa stretáva jemnosť a sila zároveň. Pri jej počúvaní sa nejeden poslucháč prenesie do rozprávkového sveta. Pôvodne mal byť k tejto piesni zverejnený videoklip. Anka sa však nakoniec rozhodla inak.„Videoklip k Jarnej som nakrútila už pred rokom. Prevažnú časť sme robili na zelenej ploche. Počas postprodukcie sme však zistili, že sme si vybrali veľmi náročný spôsob realizácie videa a nie všetko sa nám darí spracovať tak, ako sme si predstavovali. Dlho som váhala, čo spraviť s vytvoreným materiálom. Nakoniec som sa rozhodla, že ho nezverejním. Pocit z nedokončenej práce mi však stále ležal na srdci,hovorí autorka a zároveň dodáva:

 „Tak ako pri písaní piesne, aj pri tvorbe nového videa ma inšpirovala príroda. Počas jednej túry v lese, som dostala nápad, že to spravím naopak. Namiesto veľkolepého klipu, ktorý som v predstavách videla predtým, nakrútim úplne jednoduché lyric video v reálnom prostredí.Za necelý mesiac od zrodenia nápadu tak Anka vydala celkom nové video. Nič v ňom nepodsúva. Necháva diváka,  aby sa zasníval, nechal sa viesť piesňou a svojimi vlastnými predstavami.

Video nakrúcal Jaroslav Repta. Lokáciou sa stal Sad Janka Kráľa v Bratislave. O animácie a postprodukciu sa postarala Zuzana Žiaková.

Zdroj: AR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …