pondelok - 27. mája, 2024
, Martinský antikvár a glosátor Ján Cíger: Dobro z ľudí ešte nevymizlo

Martinský antikvár a glosátor Ján Cíger: Dobro z ľudí ešte nevymizlo

V stredu, 21. septembra, sme privítali martinského antikvára a glosátora Jána Cígera, ktorý na počesť Mateja Hrebendu nedávno absolvoval púť dlhú 160 km. Šiel pešo, s vozíkom plným kníh po trase Lipovec – Vrútky – Martin – Mošovce – Banská Bystrica – Brezno . Tisovec – Rimavská Píla. 

Kto bol Matej Hrebenda? Prečo práve Matej Hrebenda? Prečo si Ján Cíger vybral za začiatok svojej trasy Lipovec a cieľ Rimavskú Pílu? Čo bolo posolstvom cesty, ktorú Ján Cíger absolvoval? Ako prebiehala cesta? Vieme, že Ján Cíger trasu absolvoval s vozíkom plným kníh. Pristavovali sa k nemu ľudia a vymieňali si s ním knižky? Ján Cíger jasne hovorí, že dobrí ľudia ešte nevymreli a on sám sa počas cesty nestretol s aroganciou alebo niečim negatívnym. Má nejaký zážitok z cesty, ktorý ho hlboko zasiahol? Čo jemu osobne dala táto cesta?  Čo má Ján Cíger v pláne? Viac zisťovala Tatiana Paučinová

Foto: redakcia Rádia Rebeca

tatiana paucinova

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *