piatok - 1. decembra, 2023
Strečno, Augustová nočná prehliadka hradu Strečno

Augustová nočná prehliadka hradu Strečno

Nočné prehliadky na hrade Strečno sú vyhľadávaným podujatím, ktoré počas leta navštevujú mnohí záujemcovia z blízka i ďaleka. Júlová prehliadka mala veľký úspech a Považské múzeum verí, že rovnako úspešná bude aj tá augustová, ktorá sa bude konať v stredu 10. 8. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na pestrý program. Jeho súčasťou bude zážitková prehliadka s názvom Hej, partizán, vezmi ma so sebou! v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA. „Dej sa odohráva v priestoroch hradu na pozadí Slovenského národného povstania, ktoré priamo zasiahlo aj dejiny Strečna a jeho okolia. Návštevníkom sa scénky páčili, čo nás povzbudilo do ďalšej tvorby a už sa nemôžeme dočkať ďalšej prehliadky,“ pozýva členka zoskupenia Katarína Maršalová. Na augustovej prehliadke sa predstawví aj skupina Kapor na scéne s divadelnou hrou Robin Hood.

Hradné múry na nádvorí ožijú prostredníctvom projekcie, ktorá priblíži významné udalosti z dávnej i nedávnej histórie hradu Strečno. „Chýbať nebude ani úchvatná ohňová show a stredoveká kuchyňa rozvonia areál hradu vďaka združeniu Cech Terra de Selinan. Atmosféru umocnia výstrely z dela, o ktoré sa postará OZ Turiec. Prehliadky budú prebiehať v šiestich vstupoch od 20.00 do 22.30. Pri neskorších prehliadkach odporúčame vziať si so sebou baterky,“ dodáva správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

Vstupné na nočnú prehliadku je jednotné 9 eur pre všetkých návštevníkov bez rozdielu veku a vstupenky je možné zakúpiť len cez predpredaj. Viac informácií nájdu záujemcovia na www.pmza.sk.

Zdroj: PhDr. Magdaléna Lacková, Považské múzeum v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …