utorok - 17. mája, 2022
Klikni a pomôž ľubovoľnou čiastkou
, Automobilka pri Žiline zruší 27 pracovných miest vo výrobe
Ilustračné foto

Automobilka pri Žiline zruší 27 pracovných miest vo výrobe

Automobilka v Tepličke nad Váhom zruší k 1. februáru 2019 vo výrobe dieselových motorov 27 pracovných pozícií. Dôvodom je pokles záujmu o automobily s naftovými motormi.

Podľa hovorcu spoločnosti, Jozefa Bačého, zmena preferencií zákazníkov sa aktuálne premietla do optimalizácie výrobných liniek v hale na výrobu dieselových motorov. Už v apríli minulého roku v nej pristúpili k prechodu z trojzmennej na dvojzmennú prevádzku. V minulom roku vyrobili v závode o 35 % menej naftových motorov v porovnaní s rokom 2017, pričom dopyt po nich má neustále klesajúcu tendenciu. „Vzniknutá situácia si vyžiadala organizačné zmeny s cieľom optimalizovať počet zamestnancov na linkách, určených pre výrobu dieselových motorov. Spoločnosť pristúpila k tejto situácii s plnou zodpovednosťou a ponúkla zamestnancom odstupné nad rámec Zákonníka práce a kolektívnej zmluvy, ktoré prijala veľká väčšina z oslovených zamestnancov,“ vysvetlil Bačé.

Zvyšných zamestnancov, ktorí dohodu o ukončení pracovného pomeru neakceptovali, spoločnosť podľa neho informovala o voľných pracovných miestach u najväčšieho dodávateľa, keďže momentálne vo vlastných výrobných prevádzkach neeviduje žiadne voľné pracovné pozície. „V prípade, že by nevyužili ani možnosť zamestnať sa u dodávateľa, spoločnosť im takisto poskytla informácie nevyhnutné pri registrácii na úradoch práce. S plnou vážnosťou si uvedomujeme vzniknutú situáciu, preto sme pristúpili k tejto zmene v snahe udržania konkurencieschopnosti a dlhodobej zamestnanosti zvyšných viac ako 3800 zamestnancov,“ dodal hovorca automobilky.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Allegretto, Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Festival Allegretto 2022 je úspešne za nami. Kto získal hlavnú cenu festivalu?

Sobotný koncert starej hudby slávnostne ukončil 31. ročník festivalu klasickej hudby Allegretto Žilina. Cenu publika …