nedeľa - 19. mája, 2024
, Automobilka pri Žiline zruší 27 pracovných miest vo výrobe
Ilustračné foto

Automobilka pri Žiline zruší 27 pracovných miest vo výrobe

Automobilka v Tepličke nad Váhom zruší k 1. februáru 2019 vo výrobe dieselových motorov 27 pracovných pozícií. Dôvodom je pokles záujmu o automobily s naftovými motormi.

Podľa hovorcu spoločnosti, Jozefa Bačého, zmena preferencií zákazníkov sa aktuálne premietla do optimalizácie výrobných liniek v hale na výrobu dieselových motorov. Už v apríli minulého roku v nej pristúpili k prechodu z trojzmennej na dvojzmennú prevádzku. V minulom roku vyrobili v závode o 35 % menej naftových motorov v porovnaní s rokom 2017, pričom dopyt po nich má neustále klesajúcu tendenciu. „Vzniknutá situácia si vyžiadala organizačné zmeny s cieľom optimalizovať počet zamestnancov na linkách, určených pre výrobu dieselových motorov. Spoločnosť pristúpila k tejto situácii s plnou zodpovednosťou a ponúkla zamestnancom odstupné nad rámec Zákonníka práce a kolektívnej zmluvy, ktoré prijala veľká väčšina z oslovených zamestnancov,“ vysvetlil Bačé.

Zvyšných zamestnancov, ktorí dohodu o ukončení pracovného pomeru neakceptovali, spoločnosť podľa neho informovala o voľných pracovných miestach u najväčšieho dodávateľa, keďže momentálne vo vlastných výrobných prevádzkach neeviduje žiadne voľné pracovné pozície. „V prípade, že by nevyužili ani možnosť zamestnať sa u dodávateľa, spoločnosť im takisto poskytla informácie nevyhnutné pri registrácii na úradoch práce. S plnou vážnosťou si uvedomujeme vzniknutú situáciu, preto sme pristúpili k tejto zmene v snahe udržania konkurencieschopnosti a dlhodobej zamestnanosti zvyšných viac ako 3800 zamestnancov,“ dodal hovorca automobilky.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …