streda - 24. apríla, 2024
, ŽSK predstaví na veľtrhu ITF Slovakiatour ponuku v oblasti cestovného ruchu
Ilustračné foto: pixabay.com

ŽSK predstaví na veľtrhu ITF Slovakiatour ponuku v oblasti cestovného ruchu

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) odštartuje tohtoročnú prezentáciu ponuky v oblasti cestovného ruchu 24. januára na veľtrhu ITF Slovakiatour 2019 v bratislavskej Inchebe.

Kraj pripravuje nové lákadlá

V spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu (KOCR) Žilinský turistický kraj bude pokračovať v prezentačných aktivitách na veľtrhoch a podujatiach počas celého roka. ŽSK podľa hovorkyne Martiny Remencovej stále pripravuje pre návštevníkov novinky. „Podpore bežkárskeho športu je tento rok naklonená aj tuhá zima s bohatou snehovou nádielkou. Kým v minulých rokoch nebolo možné pre nedostatok snehu upraviť celú trasu Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály, tento rok je upravená celá magistrála. Pre milovníkov bežeckého športu je k dispozícii Bežkoservis na webovej stránke ŽSK i na sociálnej sieti magistrály, ktorý prináša aktuálne správy o úprave trasy. Bežkári sa môžu tešiť na tradičné podujatie Prechod Beskydsko-Javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou, ktoré je naplánované na 9. februára 2019,“ uviedla Remencová.

Kraj bude v tomto roku pokračovať aj v rozvoji cyklodopravy a cykloturistiky. „V rámci cezhraničného projektu Na bicykli k susedom budú vyznačené nové cykloturistické trasy a obnovené značenia na už existujúcich cykloturistických trasách na slovensko-českom pohraničí v celkovej dĺžke 48 kilometrov (km). Projekt zahŕňa výstavbu úseku cyklotrasy spájajúcej hrad Budatín s hradom Strečno na ľavom brehu rieky Váh v celkovej dĺžke 3,8 km. Dostavbou tohto úseku dôjde k zokruhovaniu trasy od Budatína popri rieke Váh a okolo Vodného diela Žilina,“ dodala hovorkyňa ŽSK.

Cykloturistov neminie odmena

Prioritou pre nasledujúce roky je projektová príprava, majetkovoprávne vysporiadanie a následná realizácia Vážskej cyklotrasy v koridore rieky Váh v úsekoch Strečno – Lipovec – Vrútky (16,7 km), Žilina – Bytča – hranica s Trenčianskym samosprávnym krajom (25 km) a v oblasti Kraľovianskeho meandra. Cestovný ruch bude ŽSK rozvíjať aj s použitím fondov z Európskej únie. „V rámci projektu Bicyklom na horské chaty budú vyznačené trasy k vybraným horským chatám, ktoré sa tak sprístupnia aj cykloturistom. Prostriedky z fondov investuje ŽSK aj na tvorbu nových propagačných materiálov, máp a praktických predmetov pre turistov, cykloturistov či návštevníkov kraja. Počas hlavnej sezóny budú cyklistom k dispozícií cyklobusy, ktoré ich odvezú k atraktívnym lokalitám a cyklotrasám v Terchovej, Turci či na Kysuciach. Najvernejších cyklistov samosprávny kraj na konci sezóny opäť odmení atraktívnymi cenami,“ uzavrela hovorkyňa ŽSK.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …