pondelok - 27. mája, 2024
, Bábkové divadlo Žilina oslavuje!

Bábkové divadlo Žilina oslavuje!

Dňa 21. marca je medzinárodný deň bábkarstva a bábkového divadla. A tak sa žilinskí bábkari rozhodli oslavovať celý mesiac a vo veľkom štýle. Okrem obľúbených domácich predstavení čakajú na divákov aj zahraničné bábkové prekvapenia.

Napriek oslavám nebudú v divadle chýbať ani populárne čítania a tvorivé dielne pod názvom Sobota s rozprávkou a tradičné nedeľné produkcie. Už teraz sa na Vás teší smiešna i trošku popletená Červená čiapočka, krajina Rozprávok z inscenácie Z rozprávky do rozprávky, ako aj Zvedavý sloník, ktorému nenarástol chobot.

Bábkové divadlo v Žiline v marci privíta hosťujúce Nové divadlo z Nitry, ktoré sa Vám predstaví v rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých so svojím satirickým psychotrilerom Kúpalisko. Otvoreným a neromantickým pohľadom na odveký mužsko-ženský problém. Mládež a dospelí, rozhodne si nenechajte túto divadelnú lahôdku ujsť!

Veľká čerešnička na záver – Bábkové divadlo čaká historicky prvý rezidenčný pobyt, v rámci ktorého ho navštívi výnimočný poľský bábkar Adam Walny s jeho Walny Teatr. Počas dvoch marcových týždňov sa bude venovať žilinským bábkohercom vo forme workshopu, ktorý bude zameraný na prácu s materiálom a divadlo predmetu. Ale to najdôležitejšie, poteší Vás a Vaše ratolesti jedinečnými inscenáciami, ktoré sa môžu pýšiť netradičnými a vizuálne nesmierne pôsobivými bábkami – Dobrodružstvo kvapky vody (pre deti od 3 rokov, tlmočené do slovenského jazyka) a Hamlet (pre mládež a dospelých, v poľskom jazyku), pred ktorým sa uskutoční i vernisáž výstavy fotografií z tvorby Walny Teatr.

Viac informácií nájdete na webovej stránke Bábkového divadla Žilina.

, Bábkové divadlo Žilina oslavuje!

zdroj: Bábkové divadlo Žilina

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *