sobota - 15. júna, 2024
Bad Karma Boy, Bad Karma Boy majú nový singel a video po siedmich rokoch
Foto: Roman Lauko

Bad Karma Boy majú nový singel a video po siedmich rokoch

Slovenská skupina Bad Karma Boy sa po siedmich rokoch hlási s novým singlom a klipom Iba Mesiac. Pesnička bude súčasťou štvrtého albumu, ktorý kapela vydá na jeseň. Bad Karma Boy na ňom avizujú ďalší zvukový aj umelecký posun a viacero nových skladieb odohrajú už na najbližšom júnovom koncerte v Bratislave. Vystúpenie tiež potvrdili na tohtoročnom Grape Festivale v auguste.

Iba Mesiac je chytľavou piesňou so zapamätateľným refrénovým popevkom a pre kapelu netradičným reggeatonovým podkladom v slohách. Všetko je však zaobalené do charakteristického alt-popového a snového zvuku Bad Karma Boy. V novinke opäť spievajú zakladajúci členovia Juraj Marikovič s Adelou Tihlárikovou a skladbu svojimi nápadmi obohatil aj Pišta Kráľovič a.k.a. FVLCRVM.

“Táto pesnička má možno viac zvukov, ako taktov. Je to asi aj preto, že vznikala dlhšiu dobu a na viacerých miestach – v Portugalsku, na Slovensku či v štúdiu na Kostarike. Reggeatonový rytmus však nepribudol v Strednej Amerike, ale prišiel s ním ešte Pišta, keď rozpracovával prvotný synthový nápad od Adelky. Paradoxne, mne tento žáner vie liezť aj dosť na nervy, ale som rád za posun a vývoj,” hovorí gitarista, spevák a producent Juraj Marikovič.

Iba Mesiac vychádza spolu s atmosferickým videom od Viktora Cicka a Jakuba Gulyasa. V premiére nová skladba odznela minulý piatok na Rádiu_FM.

Najbližšie Bad Karma Boy vystúpia naživo 7. júna na nádvorí u Alchymistu v Bratislave, kde si pripomenú už desiaty rok svojho fungovania. Naživo odznie nový singel a ďalšie skladby z pripravovaného štvrtého albumu.

Zdroj: Slnko records

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …