piatok - 24. mája, 2024
Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl je často charakterizovaný ako kombinácia post-šansónu a primitívneho rocku. Táto nezvyčajná fúzia dáva ich tvorbe osobitý nádych, ktorý vyniká v mori tradičnejších žánrov.

Saténové ruky, 10. máj 2024 o 20:00 v Barmuseum

Saténové ruky vznikli na jar roku 2011 v bratislavskom Nu Spirit Bare. Zrod tejto kapely je spojený s neformálnym stretnutím štyroch zaujímavých osobností. Sú nimi moderátor a DJ Braňo Bezák, básnik Vlado Janček, biochemik Marek Babušiak, prezývaný Kasko, a ďalší nadšenci, ktorí zdieľali spoločnú vášeň pre hudbu. Spoločne sa rozhodli, že svoje hudobné a umelecké sily spoja do jedného celku.

Začiatky kapely boli skromné, s prvými skúškami v byte neďaleko Justičného paláca. Neskôr sa kapela presunula do priestorov Nu Spirit Clubu na Šafárikovom námestí. Práve tu, 25. októbra 2011, Saténové ruky odohrali svoj debutový koncert na podujatí (Not So) Nu:Faces, kde okamžite zaujali publikum svojím unikátnym štýlom.

Saténové ruky sú známe svojou energiou a schopnosťou vytvárať silný emocionálny zážitok. Ich prístup k hudbe je svieži a inovatívny, čo prilákalo k nim široké spektrum poslucháčov. Na festHUDOBNE sa bezpochyby stanú jedným z vrcholov programu, a poskytnú účastníkom nezabudnuteľné vystúpenia plné vášne a originality.

Nezmeškajte príležitosť vidieť Saténové ruky naživo na festHUDOBNE, kde svojím jedinečným štýlom určite osviežia a obohatia hudobný program festivalu.

Vstupenky: https://www.ticketlive.sk/sk/event/staneove-ruky-10-05-2024

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Zdroj: Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …