piatok - 24. mája, 2024
Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z martinských škôl a dobrovoľníkov, aby spolu prispeli ku krajšiemu a lepšiemu Martinu.

V Martine sa každoročne organizuje veľká jarná očista, kde žiaci spolu s obyvateľmi, ktorým nie je okolie ich bydliska ľahostajné, pomôžu vyčistiť obľúbené verejné priestory v meste od odpadkov. Tento rok opäť jarná očista spojila aj materské, základné a stredné školy v Martine.

„Nesmierne ma teší, že táto jarná očista nám opäť ukázala, akú obdivuhodnú prácu vykonávajú naše školy a ich žiaci. Ich zapojenie a odhodlanie prispieť k čistejšiemu a zdravšiemu mestu je naozaj ohromujúce. Práve aktivity ako veľká jarná očista mesta nám ukazujú, že každý z nás môže mať významný vplyv na svoje okolie a prispieť k jeho zlepšeniu. Som hrdý predovšetkým na našich mladých občanov a ich pedagógov, ktorí nám ukázali, že aj malým gestom dokážeme urobiť veľkú zmenu.“ zhodnotil primátor mesta Martin Ján Danko.

Veľká jarná očista mesta Martin priniesla okrem krajšieho okolia, osem zapojených materských škôl, šesť základných škôl, štyri základné školy s materskou školou a päť stredných škôl, ktoré počas piatku nazbierali viac ako 431 vriec odpadu. V sobotu upratovali obľúbené oddychové zóny poslanci z jednotlivých výborov mestských častí a dobrovoľníci. Martinčania vyzbierali ďalších viac ako 100 vriec odpadu, ktoré poputovali na skládku. Očista mesta Martin bude vďaka aktivite škôl pokračovať aj v blízkej dobe pri príležitosti Dňa Zeme.

Zdroj: TS, mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …