piatok - 24. mája, 2024
Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum – 17. máj. V tento deň totiž v Barmuseu vystúpi kapela Purist. Napriek tomu, že majú na svojom konte len 1 album – Colorful Noise, sú kritikmi označovaní ako jeden z najlepších exportných produktov Slovenska“, ktorý sa teší fanúšikovskej obľube doma i vo svete.

Purist, 17. mája o 20:00 v Barmuseum

BIO

Purist je elektropopová kapela, pôsobiaca v Bratislave.  Zoskúpenie tvorí talentovaná trojica – Juraj Peták (spev, gitara, klávesy), Alan Prekop (basa) a Stanislav Ilušák (bicie).

Formácia, ktorá vznikla v roku 2012 a kritici ju pasovali za exportnú kapelu zo Slovenska, tvorila od začiatku svoju elektronickú hudbu výlučne v anglickom jazyku. V júli 2012 vydali eponymné EP, po ktorom nasledovalo turné po Česku a Slovensku. Ich prvý singel ‘Renaissance‘ si rýchlo získal priazeň médií, video bolo vysielané v rotácií na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu FM. Aj tento úspech sa pravdepodobne pričinil o nomináciu na ‚Cenu pre najlepšieho nováčika‘ na Radio_Head Awards 2012. Počas krátkej histórie si zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Open’er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku a Waves Vienna.

Lístky: https://www.ticketlive.sk/sk/event/purist-martin-17-05-2024

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

SNK, Literárne múzeum SNK sa opäť zapojí do Noci múzeí a galérií

Literárne múzeum SNK sa opäť zapojí do Noci múzeí a galérií

V sobotu 18.mája 2024  sa Literárne múzeum SNK opäť zapojí do Noci múzeí a galérií. …