nedeľa - 14. júla, 2024
, Benefičná akcia na podporu štvorročnej Ninky Fulkovej v Bytči

Benefičná akcia na podporu štvorročnej Ninky Fulkovej v Bytči

V sobotu 23. júla sa na mestskom štadióne v Bytči uskutoční benefičná akcia na podporu štvorročnej Ninky Fulkovej. Ninka od narodenia bojuje s mnohými vážnymi diagnózami, ktoré jej osud nadelil. Výťažok z podujatia použijú Ninkini rodičia na pokrytie nákladov súvisiacich s jej liečbou v medzinárodnom rehabilitačnom centre ADELI v Piešťanoch.

Akcia sa začína o 15.00 hod. a na podujatí vystúpia Metalinda, DJ Robert Burian a Mairee, Adriana Habrdová, Svetlana Valerie, Eso z Turzovky. Pre detských návštevníkov je pripravený zaujímavý program, súťaže, atrakcie, chýbať nebude ani maľovanie na tvár. Deti do 12 rokov a vozíčkari majú na akciu vstup voľný. V areáli je pre účastníkov pripravené i občerstvenie.

Program celého popoludnia je organizovaný s krásnym zámerom – nielen sa zabaviť a vyčariť úsmev na tvári deťom i  dospelým, ale najmä pomôcť Ninke a jej rodine. Ich neľahkú životnú cestu komplikuje Ninkin vážny zdravotný stav a diagnózy, s ktorými sa bude musieť pasovať celý život. Ninka je však húževnatá bojovníčka, ktorá dennodenne dokazuje sebe i svojmu okoliu, že to nevzdá a bude bojovať, pretože to má zmysel. A tým je postupné napredovanie a zlepšovanie jej zdravotného stavu.

Viac o Ninke:
Ninka prišla na svet predčasne v 34. týždni tehotenstva a krátko po narodení jej lekári diagnostikovali viaceré závažné diagnózy – nevyvinutú priehradku v mozgu, mikrocefáliu, progeroidný syndróm a s ním spojené neprospievanie. Okrem toho má Ninka alergiu na mlieko a spomalený psychomotorický vývoj. Od jej príchodu z nemocnice domov pravidelne a usilovne cvičí Vojtovu metódu a absolvovala už viaceré rehabilitačné pobyty. Podstúpila aj operáciu oboch nožičiek. Vďaka dobrým ľuďom sa Ninkinej rodine darí získavať financie potrebné na úhradu nákladov súvisiacich s jej liečbou v ADELI Medical Centre v Piešťanoch. Aj vďaka tomu si dnes dokáže sama sadnúť a preplaziť sa kúsok vpred. Ninkin zdravotný stav sa po kúskoch každou absolvovanou rehabilitáciou zlepšuje, je to však celoživotný boj a na ten potrebuje Ninka financie. Každá pomoc, ktorú jej dobrí ľudia poskytnú formou príspevku na liečbu, jej dáva nádej na zlepšenie zdravia, napredovanie a zlepšovanie kvality jej života.
Viac o možnostiach pomoci pre Ninku sa dočítate na stránke: https://www.nadaciaadeli.sk

, Benefičná akcia na podporu štvorročnej Ninky Fulkovej v Bytči

 Autor: Miriam Juhanesovičová
Foto: oficiálny plagát, ilustračné

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *