piatok - 24. mája, 2024
Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej Bystrici a okolí! Organizátori štvrtého ročníka benefičného open-air festivalu Angelus Fest predstavili nový areál koncertu, osmičku vystupujúcich kapiel a prezradili, komu bude venovaný výťažok z podujatia.

Po prvých troch ročníkoch, ktoré sa uskutočnili na banskobystrickom amfiteátri, dochádza k zmene miesta konania festivalu – 1.6.2024 sa fanúšikovia tvrdej muziky zídu v záhrade Vily Dominika Skuteckého. Nový areál prináša svoje výhody (blízkosť autobusovej a železničnej stanice), ale aj obmedzenia (vyššie náklady na podujatie, festival bude musieť končiť o 22:00).

„Našou základnou filozofiou je vyzbierať na vstupnom podstatne viac peňazí na dobročinné účely v porovnaní s nákladmi na podujatie. Na menších koncertoch sa nám bežne darí dostať sa minimálne na dvoj-násobok, v niektorých prípadoch aj oveľa vyššie. Na posledných dvoch letných Angelus Festoch sme vyzbierali sumy na úrovni 1,6-násobku nákladov, veríme, že sa nám to podarí aj tento rok. Vďaka dotáciám a grantom od našich partnerov máme všetky náklady vykryté a pokúsime sa pre fanúšikov pripraviť fest na takej úrovni, aby boli spokojní aspoň tak, ako v minulých rokoch na amfíku“, povedal jeden z organizátorov Vlado Lauko a doplnil, že náklady na tento ročník sa vyšplhali už k sume 4000€.

Headlinermi festivalu budú zahraničné kapely JUODVARNIS (dark-metal, Litva) a SIX DEGREES OF SEPARATION (soul-metal, Česko), ale aj domáci matadori ABSTRACT (instrumental metal).

JUODVARNIS je litovská dark metalová kapela, ktorej príbeh sa začal písať v roku 2011. Má na konte tri štúdiové albumy a vo svojej hudbe spája rôzne vplyvy – od melódií, inšpirovaných ľudovou hudbou až po ničivú temnotu black metalu. Ich jedinečný zvuk sa spája s lyrikou, ktorá odhaľuje najtemnejšiu ľudskú povahu a znepokojujúci a neustále sa meniaci svet okolo nás. Slovenskému publiku sa predstavila už niekoľko-krát, vystúpila v minulosti aj na festivale Rock pod kameňom. Do Banskej Bystrice príde JUODVARNIS po sérii koncertov v susednom Poľsku a jej pozvanie na Angelus fest je stručné, ale výstižné: „Pozývame vás všetkých na Angelus Fest 2024! Urobme z neho udalosť, na ktorú sa nezabúda!“

„Kapela SIX DEGREES OF SEPARATION se na scéně pohybuje od roku 1996 a v nynější sestavě od roku 2004. Na kontě má 7 řadových alb a v současné době se nachází ve víru příprav následníka alba “Old Dogs” z roku 2020. Během vystoupení na Angelus Festě, na který Vás kapela srdečně zve, Vám představí průřez většinou alb. Těšíme se na Vás!“, pozývajú fanúšikov skúsení muzikanti spoza rieky Moravy.

„S ABSTRACT sme hrali už na prvom ročníku Angelus Fest a myšlienka tohto festivalu sa nám veľmi zapáčila. Jednoznačne treba pomáhať ľuďom, ktorí pomoc potrebujú a keď sme boli oslovení hrať aj na tomto ročníku, tak sme ponuku bez váhania prijali. Na vystúpenie na Angelus Feste sa špeciálne pripravujeme, naši fanúšikovia sa môžu tešiť, pretože predstavíme ďalšie nové skladby z pripravovaného albumu a takisto aj nový pódiový vizuál. Názov nového albumu zatiaľ neprezradíme, toto sa fanúšikovia dozvedia priamo na Angelus Feste.“, dodáva Lego, líder bansko-bystrickej kapely ABSTRACT.

Aj heavy/power metalová päťčlenná formácia EUFORY z Martina priletí na Angelus fest! Gitarový dvojzáprah, pumpujúca bassa, spev, siahajúci od temných tónov až po nebeské výšiny, to všetko poháňané dravým motorom za bicími – nezastaviteľná Mia Hodoňová! Pod hlavičkou Smile Music Records vydala kapela v minulom roku v poradí tretí štúdiový album s mystickým názvom „Fifth Dimension“, ktorý žne úspechy doma aj v zahraničí. V závere roka došlo aj k obmene na poste frontmana a za mikrofón sa postavil talentovaný Marek Milo. EUFORY sú nadšení, že môžu svoju tvorbu, ako aj čerstvú spevácku posilu predstaviť aj slovenskému publiku na benefičnom festivale Angelus fest a tešia sa na vás!

Na Angelus Feste sa prvýkrát predstaví aj skupina DOWN TO HELL. Táto metalová „banda“ z Malaciek, založená v roku 2006, hrá melodický/symfonický black metal. Na konte majú zatiaľ jeden album „V Zajatí Temnoty“, fanúšikom však predstavia aj nové skladby.

Pestrú zostavu dopĺňajú kapely SCELLEUS (progresívny metal), KAZOSTROJ (temnopank) a SEKTOR 20,0 (punk-hardcore).

Tak, ako je to pri koncertoch pod hlavičkou „Angelus“ zvykom, organizátori venujú celé vyzbierané vstupné na dobročinné účelytentoraz na nákup prístroja (inštrumentária pre rigídnu bronchoskopiu), slúžiaceho na diagnostiku a liečbu ochorení centrálnych dýchacích ciest pre potreby Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, granty poskytli Nadácia SPP a 365.nadácia, sponzorsky prispela firma Parapety BB SK, s.r.o. a Pivovar Urpiner.

Na júnový Angelus Fest tradične nadviaže akcia s názvom Angelus After Party 2024, ktorá sa uskutoční 5.7.2024 v banskobystrickom Sova art klube a fanúšikom sa predstavia kapely GAZDASGRIND, MODERN AGE DYING, OLD TOMB a SÍRA.

 

Viac informácií na: www.angelusfest.com a https://www.facebook.com/angelusfestbb/.

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/827668122393185

Zdroj: TS, Angelus Fest

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

RAKOVICKY, RAKOVICKY vás v novinke  “Kým si so mnou” zavedie na letný roadtrip Malorkou

RAKOVICKY vás v novinke  “Kým si so mnou” zavedie na letný roadtrip Malorkou

Po úspešných singloch Ghost Town a Don´t Stop Me sa RAKOVICKY odvážne púšťa do slovenčiny. …