piatok - 21. júna, 2024
, Bim Bam Bom….si spievajú Mince vo fontáne

Bim Bam Bom….si spievajú Mince vo fontáne

Mikulášska pop-rocková kapela Mince vo fontáne prichádza s čerstvou vianočnou novinkou, ku ktorej vznikol aj videoklip. Natáčal sa za mimoriadne zaujímavých okolností, ktoré asi nikto nepredpokladal.

Pesnička vznikla na základe ponuky vedúcich letného detského tábora, v ktorom kapela hrala v predchádzajúcom roku v rámci programu pre deti.  Ponuka znela: V rámci programu tohtoročného letného tábora zabaviť deti nakrúcaním vianočného klipu. Nápad vytvoriť zimnú a zároveň sviatočnú atmosféru v lete sa zdal všetkým zainteresovaným ako veľmi zaujímavý. Pesnička sa nahrala v štúdiu a začali prípravy na nakrúcanie. Vyškolili sa vedúce, vybral sa priestor nakrúcania, vyrobili sa makety vianočných darčekov, ozdobil sa stromček a vytvoril sa podrobný scenár pre zhruba 20 účinkujúcich.

Zmena plánov

„Bohužiaľ v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami počas pandémie COVID-19 bol detský letný tábor na poslednú chvíľu zrušený. Kameraman bol objednaný, kapela mala vybavené voľná (bol pracovný deň) a tak sa teda hľadalo rýchlo náhradné riešenie. Nakoniec sme takmer zo dňa na deň prerobili scenár nakrúcania a cez priateľov zohnali jednu mladú rodinu v Liptovskom Hrádku, ktorá sviatočne vyzdobila svoj domček a u ktorej sme mohli nakrúcanie realizovať. Či sa nám podarilo vytvoriť vianočnú atmosféru necháme posúdiť iných.“ priblížil organizačné zmeny nakrúcania člen kapely, Ján Kamenský.

zdroj: Mince vo fontáne

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …