pondelok - 22. apríla, 2024
, Bruce Springsteen vydá soundtrack k svojmu filmovému debutu Western Stars

Bruce Springsteen vydá soundtrack k svojmu filmovému debutu Western Stars

25. októbra 2019 vydá Bruce Springsteen album Western Stars – Songs From The Film, obsahujúci kompletný hudobný materiál, zachytený v režisérskom debute speváka Western Stars. Soundtrack bude obsahovať živú podobu každej skladby, ktorá sa objavila na jeho poslednom rovnomennom albume, plus bonusový track „Rhineston Cowboy“, coververziu skladby Glena Campbella.

Produkcie albumu Western Stars- Songs From The Film sa popri Springsteenovi ujal aj jeho dlhoročný spolupracovník Ron Aniello, o mix sa postaral Bob Clearmountain a zmastroval ho Bob Ludwig. Rovnaké legendárne duo, ktoré sa zišlo už pri tvorbe albumu Springsteen on Broadway.

Snímka Western Stars je filmovým rozprávaním o vzniku Bruceovho prvého štúdiového albumu za posledných päť rokov tak, ako ho odohral s kapelou a celým orchestrom v newyorskej Stone Hille Farm. Film mal premiéru na torontskom filmovom festivale a autorom i hlavným predstaviteľom je výhradne Bruce Springsteen. V predstavení sa objavili aj špeciálni hostia: Patti Scialfa, Jon Landau, Barbara Carr a George Travis, ktorí sa podieľali aj na produkcii filmu.

Album Western Stars sa stal medzinárodne úspešným snáď v každom možnom merateľnom rebríčku, dosiahol prvé priečky na každom kontinente a bol uznaný kritikmi tých najprestížnejších hudobných časopisov ako jedno z najlepších diel v kariére Springsteena.

Zdroj: Sonymusic

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …