sobota - 13. apríla, 2024
, Budova Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši sa zmenila na nepoznanie
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

Budova Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši sa zmenila na nepoznanie

Tridsaťročná budova Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši sa zmenila na nepoznanie. Za investíciu vo výške viac ako štyri milióny eur sa postavili všetci poslanci Žilinského samosprávneho kraja z okresu. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

„V časoch, keď sa rozhodovalo o rekonštrukcii školy, požiadal som o podporu všetkých poslancov kraja za náš okres a oni ju odobrili v plnej miere. Podporila ju aj pani županka Erika Jurinová, ktorá na vlastnej koži zacítila chlad zo starých okien na pôvodnej budove počas návštevy školy. Na vizitu som ju pozval, aby som jej ukázal síce excelentné vybavenie, ktoré si škola zabezpečila za vlastné peniaze, ale katastrofálnu budovu. Dnes sa v našom meste zrealizovala niekoľkomiliónová investícia, ktorá je výsledkom ťahania viacerých ľudí za jeden povraz. Poslanci kraja – menovite Anna Dvorščáková, Rudolf Urbanovič, Erik Gemzický, Jaroslav Barok a Branislav Tréger, tiež pani županka, vtedajšia pani riaditeľka Janka Profantová či združenie rodičov, zhotoviteľ, ktorý odviedol kus dobrej roboty a tiež samotní študenti, ktorí na istý čas vymenili priestory školy za náhradné, všetci nejako prispeli. Výsledkom je komplexné, moderné, reprezentatívne dielo hodné podmienok pre výučbu v 21. storočí,“ povedal pri prehliadke priestorov primátor Ján Blcháč.

Sedem desaťročí zdravotníckeho školstva v našom meste tak bude môcť pokračovať do ďalšieho desaťročia v nových podmienkach. „Vidieť výsledky správne investovaných prostriedkov a svedomitej práce celého tímu. Verím, že v nových priestoroch budú mať študenti zdravotníci vhodné podmienky na štúdium a budú sa tam cítiť príjemne, rovnako ako ich učitelia,“ konštatovala županka Erika Jurinová.
Rekonštrukcia Strednej zdravotníckej školy sa začala ešte v roku 2019, väčšina prác sa zrealizovala počas roka 2020. V rámci projektu sa kompletne opravila a zmodernizovala vstupná časť, hlavná školská budova aj časť, ktorá tvorí prepojenie medzi hlavnou školskou budovou a telocvičňou. Pribudlo aj relaxačné centrum pre vzdelávanie masérov, nová prednášková aula, spoločenská miestnosť, šatne či bufet.

Škola poskytuje vzdelávanie v dennom aj v externom štúdiu. Denné štúdium je možné absolvovať v odboroch praktická sestra, zubný asistent a masér, v externom štúdiu škola vzdeláva v odbore masér, sanitár a praktická sestra. Má ambíciu stať sa centrom odborného vzdelávania a prípravy pre zdravotnícke služby, čo podporuje neustále vylepšovanie materiálno-technologického vybavenia učební, ale aj vzdelávanie pedagógov a zohľadňovanie najnovších poznatkov. V škole rešpektujú nové trendy v ošetrovateľskej praxi a v kvalite poskytovaných zdravotníckych služieb, čím sa študenti ľahko uplatnia na trhu práce. Podrobnejšie informácie o škole sa záujemcovia dozvedajú prostredníctvom Dňa otvorených dverí, ale najviac oslovuje návšteva študentov a pedagógov priamo v ich škole.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Môj sen, Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Napriek tomu, že sa narodili do vylúčenej rómskej komunity, deti z lokality Bambusky – Martin …