pondelok - 22. apríla, 2024
, Celeste Buckingham sa ocitla na hrane. Vypočujte si jej emotívny soundtrack Voiceless

Celeste Buckingham sa ocitla na hrane. Vypočujte si jej emotívny soundtrack Voiceless

Na novom slovenskom filme režiséra Mira Drobného spolupracovala aj známa slovenská speváčka. Celeste Buckingham k snímke Kto je ďalší? zložila emotívny soundtrack Voiceless.

V závere letných prázdnin, 22. augusta, sa do slovenských kín dostane nový film z dielne režiséra, scenáristu a producenta Mira Drobného, ktorý sa podpísal pod úspešnú snímku Rytmus – Sídliskový sen.

Augustové uvedenie filmu Kto je ďalší? na plátna kín budú sprevádzať viaceré songy. Prvým z nich, ktorý tvorcovia predstavujú, je skladba Voiceless v podaní medzinárodne uznávanej speváčky Celeste Buckingham. Silná výpoveď charizmatickej umelkyne reflektuje tému snímky. „S radosťou som prijala ponuku zložiť a naspievať jednu z titulných skladieb tohto filmu. Nie je to ďalší bežný film. Je o veľmi ťažkých témach, ktoré sa dotýkajú najmä tých z nás, ktorí sme vyrástli v dobe internetu, sociálnych sietí a odcudzenia skutočných vzťahov medzi nami. Či už doma, na ulici alebo v škole,“ hovorí speváčka.

Premiéru jej soundtracku sprevádza rovnako emotívny videoklip, v ktorom okrem záberov z filmu Kto je ďalší? hrá aj samotná Celeste. V rámci nakrúcania videoklipu Celeste  – rovnako ako aj hlavná protagonistka filmu, americká herečka Anita Sonnberger – reálne preliezla zábradlie balkóna na 10. poschodí výškovej budovy. Symbolicky tým vyjadrila, že mnohé obete tohto odcudzenia sa dostanú na hranu a nie vždy sa im podarí dostať sa na tú správnu stranu. Celeste i Anita museli postupne prekonať strach z výšok. Nebezpečná scéna sa preto natáčala až 4 hodiny.

Sympatickej speváčky sa téma filmu Kto je ďalší? osobne dotkla – ako prezrádza, s hlavnými hrdinami filmu a ich pocitmi sa vraj dokáže plne stotožniť. „Mám osobné skúsenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, napríklad čo sa týka sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po vzhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechadzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak im budú oporou,“ dodáva Celeste.

Zdroj: Lumír Mati, Slavica

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …