štvrtok - 22. februára, 2024
, Celonárodná súťaž sa opäť vracia aj do Martina

Celonárodná súťaž sa opäť vracia aj do Martina

Mesto Martin v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby vyhlasuje pre všetkých priaznivcov dvoch kolies už 5. ročník celonárodnej súťaž „Do práce na bicykli“. Od 1. do 31. mája 2018 sa bude okrem bicyklovania aj súťažiť o atraktívne ceny.

Do súťaže sa môžete zapojiť aj Vy a Váš tím. Registrácia prebieha na stránke www.dopracenabicykli.eu do 5. mája 2018. Súťaž Do práce na bicykli 2018 vyhlásilo ako celonárodnú súťaž v spolupráci s národným cyklokoordinátorom, ktorým je Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Organizačným a odborným garantom na celoslovenskej úrovni je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Súťaž má podporiť využívanie bicyklov na pravidelné dochádzanie do práce a aj týmto spôsobom podporovať rozvoj cyklistickej dopravy v mestách. Najazdené kilometre môžete zbierať počas celého mesiaca máj 2018.

Na úrovni mesta Martin je súťaž a jej vyhodnotenie organizované pod hlavičkou Mestského úradu Martin. Jej cieľom je podporiť rozvoj cyklistickej dopravy, motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali vo svojich sídlach podmienky pre bezpečné uloženie bicykla, priestor na prezlečenie vrátane sociálneho zariadenia a  tiež aby prípadnými bonusmi motivovali zamestnancov, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel.

Ako sa do súťaže prihlásiť?

Do súťaže sa môžete prihlásiť najneskôr do 5.5.2018. Prihlasovací online formulár je dostupný na oficiálnom webe kampane www.dopracenabicykli.eu. Zaregistrovať sa môžu všetky firmy, organizácie, občianske združenia a inštitúcie pôsobiace na území mesta Martin, ktoré vytvoria 2 – 4 členné tímy. Z jednej spoločnosti sa môže zapojiť neobmedzený počet tímov. Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci alebo tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií. Tak ako minulý rok, tak aj tento rok platí, že zúčastniť sa môžu aj tímy študentov z rovnakej školy, ktorý v deň začatia kampane dosiahli vek minimálne 15 rokov. Členovia tímov si budú najazdené kilometre do práce a z práce na bicykli zapisovať do registračného systému na stránke www.dopracenabicykli.eu. Celková evidencia najazdených kilometrov a priebeh súťaže sú založená na dôvere a duchu fair-play, zodpovedá za ne vedúci tímu. Bližšie informácie a podmienky súťaže nájdete na webovej stránke súťaže.

Mesto Martin vyhodnotí najväčší počet najazdených kilometrov do práce a z práce bicyklom za jednotlivcov a tímy; najväčší počet jázd absolvovaných do práce a z práce bicyklom za jednotlivcov a tímy. Treťou vyhodnocovanou kategóriou bude tzv. bonusová kategória, v rámci ktorej vyžrebujeme jedného súťažiaceho spomedzi všetkých zúčastnených tímov, ktoré absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli v sledovanom období alebo počas súťaže najazdili minimálne 500 kilometrov.

, Celonárodná súťaž sa opäť vracia aj do Martina

Zdroj: hovorkyňa mesta/Zuzana Kalmanová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *