streda - 24. apríla, 2024
, Cestovateľský festival Cestou necestou nám ukázal aj ako vyzerá obyčajná detská radosť

Cestovateľský festival Cestou necestou nám ukázal aj ako vyzerá obyčajná detská radosť

Cestovateľský festival Cestou necestou má za sebou ďalšie pokračovanie. Svoje dobrodružné zážitky pútavo vyrozprávali traja cestovatelia. Návštevníci sa v sobotu mohli presunúť najskôr do Nórska, potom do Ugandy a na záver mali možnosť zažiť cestu okolo sveta.

Výnimočné cestovateľské festivaly organizuje OZ Cestou necestou v rôznych slovenských a českých mestách už od roku 2004 a teší sa hojnému záujmu zo strany publika i hostí. V Martine sa tento festival konal už niekoľkýkrát vďaka zakladateľovi OZ Michalovi Knitlovi, ktorý si tentoraz pozval troch interesantných hostí. Prvá cestovateľka Veronika Sivová rozpovedala, ako sa žije na chladnom okraji Nórska – arktickom Svalbarde. Nechýbali dychberúce fotografie ľadovcov a svojráznej krajiny, pričom pri pohľade na ňu sa zozimilo i v hľadisku. Vďaka druhej prezentácii sa diváci presunuli do teplejšieho podnebia, do Ugandy. Dobrovoľníčka Lucia Kada so svojím manželom pútavo vypovedali zážitky i pocity zo svojho pobytu vo východoafrickej  krajine, kde pôsobili v miestnych školách ako učitelia anglického jazyka a telesnej výchovy. O to ako prinášali deťom radosť  porozprávala usmievavá dobrovoľníčka aj nám.

Na záver návštevníci cestovali po celej zemeguli spolu so svetobežníkom Tomášom Vilčekom, ktorý strávil rok cestovaním prinášajúcim kultúrne šoky, teplotné extrémy, najdesivejšie chudoby, protikladné myšlienky, no zároveň nezabudnuteľné dobrodružstvá a mnoho inšpiratívnych ľudí. Festival opätovne privítal množstvo návštevníkov bažiacich po nových zaujímavostiach, príbehoch i nápadoch, ktoré cestovateľský festival ponúka, pretože cieľom OZ Cestou necestou je ľudí je chytiť za srdce, inšpirovať a spájať. Plnenie tohto ideálu sa mu úspešne darí, čo potvrdzuje aj nadšená návštevníčka Alexandra Hronská.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *