streda - 28. februára, 2024
, Cestovateľský večer v Martine

Cestovateľský večer v Martine

V stredu 4. novembra odštartuje piaty ročník Martinského cestovateľského festivalu. Festival o cestovaní, ľuďoch, kultúre a prírode potrvá do soboty 7. novembra.

Festival dáva priestor na spoznávanie kultúrnych a spoločenských rozdielov v jednotlivých kútoch sveta, a tým znižuje mieru predsudkov a intolerancie, čo je v dnešnej dobe tak dôležité.

Piaty ročník festivalu, podobne ako tie predchádzajúce, sa realizuje prostredníctvom premietania fotografií, filmov a diskusie s cestovateľmi. Aj tohto roku bude festival určený nielen širokej verejnosti, ale aj mládeži turčianskych škôl, pre ktorú sú pripravené úvodné bloky prezentácií.

Súčasťou festivalu bude súťažná výstava fotografií. Okrem nej sú pre návštevníkov pripravené autorské výstavy umeleckej fotografie Beáty Kubíkovej, Martina Pročka, Radima Zimana, či Martina Siptáka. Predstavíme výber fotografií z workshopov pripravených pre pacientov psychiatrickej liečebne s názvom Osudy. Program festivalu obohatí mnoho sprievodných podujatí. Počas celého festivalu budú prezentované filmy z festivalu Jeden svet. Tešiť sa môžeme okrem iného na zaujímavé hudobné produkcie, tvorivé dielne a hry v podaní skautov z Vrútok a Národného parku Veľká Fatra, ale i niečo dobré pre naše chuťové bunky a možno i viac.

Konať sa bude na viacerých miestach, ktoré sú dané charakterom jednotlivých festivalových dní. Začíname v novej útulnej kaviarni CINEMA Cafe v Strojári. Druhý deň pokračujeme vo Veľkej zasadačke Slovenského národného múzea – Bar MUSEUM. Novým prvkom festivalu bude priestor tretieho festivalového dňa, a tým bude Chata na Martinských holiach. Tu musím napísať, že sa na festivalové prezentácie na Martinských holiach mimoriadne tešíme. Tretí deň bude spojený s nočným zostupom z chaty, čo vidíme ako milé obohatenie festivalového maratónu. Záverečný, a zároveň najdlhší festivalový deň bude v kine Strojár.

, Cestovateľský večer v Martine

Autor: Radoslav Pančík/TKS
Foto: oficiálny plagát

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *