sobota - 18. mája, 2024
, Cestovateľský večer v znamení Španielska a jeho nekonečných možností

Cestovateľský večer v znamení Španielska a jeho nekonečných možností

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK a Martinský klub priaznivcov cestovania Vás srdečne pozývajú na Cestovateľský večer, ktorý sa uskutoční 27. februára 2015 o 17.30 h v budove Turčianskej knižnice v Martine.

Témou cestovateľského večera bude Španielsko a festival Las Fallas. Prezentovať bude Daniel Poluch. Jeho cestovateľské rozprávanie bude sprevádzané projekciou fotografií približujúcich množstvo zaujímavých a nezabudnuteľných miest a zážitkov. Spoznajte Španielsko – nádhernú krajinu plnú neobmedzených možností, ktoré Vám vyrazia dych.

Španielsko je krajina neobmedzených možností. Ponúka toho toľko, že si nebudete vedieť vybrať. Hrdá Barcelona, kráľovský Madrid a neobjavená Valencia. Mestá, ktoré vo vás zanechajú dojem. Najlepšie múzeá, najväčšie bulváre, najkrajšie katedrály, najplnšie štadióny a najnovšie trendy. Barcelonská Cava, Madridský callos či Valencijská paella. Gastronomické špeciality, ktoré pri ich návšteve musíte vyskúšať. Najväčšie mestá s najväčším počtom obyvateľov a ešte väčším počtom turistov.

Las Fallas je symbolom života a smrti, ktorý Vám vyrazí dych. Mesto je posiate obrovskými súsošiami, šplhajúcimi sa až do 20 metrovej vyšky. Jednotlivé sochy, s nádychom výsmechu,  zobrazujú negatívne vlastnosti ľudí súčasnej doby. V meste panuje výborná atmosféra, ulicé sú posiate stánkami s rôznymi špecialitami a lahodnými nápojmi. Celý festival končí veľkolepým vyvrcholením la Crema, kedy mesto zahalí stovka plameňov.

, Cestovateľský večer v znamení Španielska a jeho nekonečných možností

Zdroj: TKS MT

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *