pondelok - 27. mája, 2024
, Kia Innovation Award 2015

Kia Innovation Award 2015

Nadácia Pontis v spolupráci s Kia Motors Slovakia vyhlasuje súťaž pre stredné školy v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Súťaž je určená pre študentov stredných škôl, ktorí vypracujú projekt v oblasti automobilového priemyslu. Témy súťaže sú bezpečnosť, životné prostredie a nové technológie. Dôležitým aspektom pri posudzovaní projektov bude ich aplikácia v praxi.

V oblasti automobilov sa môžu študenti spoločne s ich pedagógmi sústrediť na prvky aktívnej alebo pasívnej bezpečnosti automobilov, bezpečnosť jazdy, na prvky vonkajšej bezpečnosti či prvky vnútornej bezpečnosti.Vplyv automobilov na životné prostredie môžu ďalej rozvinúť v téme ako znižovanie zaťaženia životného prostredia plynnými exhalátmi automobilov, môžu zisťovať akým spôsobom sa v súčasnosti rieši tuhý a kvapalný odpad, ako sa využívajú náhradné palivá pre spaľovacie motory, ako fungujú hybridné pohony alebo sa môžu zamerať na nekonvenčné motory pre automobily. Zaujímavou témou pre mladých v súčasnosti je aj vplyv nových technológii na funkcie v automobiloch. Môžu sa pozrieť na to, ako sa využívajú smartfóny a mobilné aplikácie pri interakcii s autom, ako pracuje wifi pripojenie pre komunikáciu alebo využívanie satelitnej lokácie.

Sedem najlepších projektov získa z Nadačného fondu Kia Motors Slovakia grant do výšky 200 € na zostavenie, alebo vylepšenie modelu, ktorý demonštruje využiteľnosť návrhu v praxi. Grant získa škola ako garant projektu. Sedem zostrojených modelov budú študenti prezentovať na záverečnej ceremónii Kia Innovation Award. Odborná komisia vyberie na Kia Innovation Award nakoniec tri najlepšie projekty, ktoré získajú pre svoju školu grant vo výške 5 000 €, 4 000 €, 3 000 €, ostatné školy získajú grant vo výške 1 000 €. Granty musí škola využiť na nákup materiálu, alebo aktivity súvisiace so vzdelávaním.

Návrh projektu musí byť vyplnený na samostatnej prihláške, ktorú nájdete po registrovaní sa na stránke www.darca.sk v Nadačnom fonde Kia Motors Slovakia, do programu Kia Innovation Award 2015. Prihláška je na prvej karte v časti Informácie o programe. Projekty je možné podávať do 17. marca 2015.  Pre podrobnejšie informácie kontaktujte Nadáciu Pontis.

Zdroj: Kia Motors Slovakia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *