nedeľa - 19. mája, 2024
, Chcete sa naučiť hrať tenis a vedieť si tipnúť na správneho víťaza?

Chcete sa naučiť hrať tenis a vedieť si tipnúť na správneho víťaza?

Každý tenisový hráč na vysokej úrovni sa vyznačuje typom rukopisu hry, ako aj prípravou na konkrétny zápas a pre súťaž ako celok. Jeden univerzálny model pre výcvik a výchovu tých najlepších hráčov sa uplatniť teda nedá a neodporúča, pretože každý talent má svoju inú a výnimočnú techniku, ktorá ho ženie vpred. Ide o konkurenčné výhody, s ktorými musí disponovať každá jedna osoba a na trénerovi je, aby tieto vlastnosti úspešných hráčov potom vedel vyšperkovať do najmenšieho detailu.

Všetko je zamerané na prácu s úzkym okruhom etablovaných profesionálov, ako výberového systému talentovaných jednotlivcov. Ide o typ hry, ktorý potom mnohí fanúšikovia využívajú aj pri svojich výhodných stávkach na tenis alebo pre potešenie a zábavu.

Ako začať?

Prvá vec, ktorú si musíte uvedomiť je čas, ktorý je nutné tejto hre a športu venovať. Byť pripravení na niekoľko hodín odriekania spoločnosti priateľov a zábavy, vyplnených tvrdou prácou a disciplínou, ktoré stoja za každým jedným úspešným človekom.

Tréning

Po prvé, rozhodnite sa sami, či ste pripravení stráviť niekoľko rokov dosahovaním určitej úrovne, ktorá vám umožní vstúpiť do profesionálneho tímu? Počítajte s tým, že niektoré dni budú plné víťazstiev a neočakávaných výkonov, no potom príde jedna chyba a vy sa možno ocitnete na začiatku cesty. Alebo sa z nej poučíte a budete na tom ešte omnoho lepšie.

Je fyzická kondícia dôležitá?

Niektorí odborníci veria a tvrdia, že pred začiatkom tenisového tréningu je potrebné mať dobrú fyzickú kondíciu. Závisí to ale od situácie a konkrétneho prípadu. Pretože dôležité je odhodlanie, veď postavu alebo pevnosť nôh, kolien a rúk už vylepšíte aj počas dlhodobého tréningu.

Občas to budete musieť brať ako dobrú investíciu

Samotný tenis a jeho tréning drahý byť nemusí. Závisí to ale od ročného obdobia a podmienok, v akých sa pohybujete a osvojujete si konkrétne zručnosti a techniku. Oveľa náročnejšie to môže byť už pri vstupe na profesionálnu dráhu úspešného reprezentanta. Ale podobne ako pri prvej bezrizikovej stávke, ani tu vám nehrozia žiadne veľké straty.

Najviac miniete zrejme len na inventár, ktorým bude výbava a pomôcky pre tento šport. Tričká, šortky, čiapky, tenisky a rakety sú asi najčastejším sortimentom, do ktorého budú musieť investovať aj rodičia.

Pod tým najlepším vedením

Znamená to mať vzor, trénera a svojim spôsobom aj vodcu. Ideálne je, ak ho máte čo najbližšie k domovu, čo je dôležité najmä pre rodiny bez auta. Potom sú samozrejme dôležité jeho skúsenosti a prax. Nie vždy však ide o záruku kvality a vy musíte jednoducho počítať s tým, že niektoré veci závisia aj od iných okolností a vášho talentu.

Ak chcete hrať tenis, aby ste sa stali druhou Annou Kournikovou alebo Novakom Djokovicom, je lepšie nestrácať čas a energiu váhaním a odôvodňovaním pre a proti. Ten správny vlak vám môže utiecť a v tom ďalšom už nemusí byť pre vás zasa miesto.

Koniec koncov, budete potrebovať aj neuveriteľné množstvo šťastných náhod a nesmierne veľkú dávku vytrvalosti. Ak nie úspech, určite to bude dobré zdravie a kondička, ktoré si tenisom vypestujete k dokonalosti.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …