sobota - 20. augusta, 2022
, Rôzne podnety a nedostatky môžu obyvatelia Likavky nahlásiť cez mobilnú aplikáciu
Foto: likavka.sk

Rôzne podnety a nedostatky môžu obyvatelia Likavky nahlásiť cez mobilnú aplikáciu

Podnety a nedostatky nahlásia obyvatelia Likavky jednoduchým a moderným spôsobom — cez mobilnú aplikáciu Lepšia obec. Zaregistrovaní užívatelia tak po novom môžu okamžite referovať prípadné problémy v rámci verejného priestoru, napríklad nesvietiace osvetlenie či prevrátené kontajnery. Ostrú prevádzku spustili koncom februára a podľa tamojšieho starostu Mariána Javorku už odvtedy vyriešili viaceré podnety.

Vedenie obce dlhodobo hľadalo spôsob, ako byť v tesnejšom kontakte s obyvateľmi. Nosnou myšlienkou bolo, aby sa Likavčania mohli aktívnejšie zapájať do verejného života. „Hľadali sme produkt, ktorý by bol interaktívny a moderný. Aplikácia je jednoduchá, zrozumiteľná a ľahko sa používa. Navyše je prispôsobená všetkým zariadeniam, ktoré sú smart,“ priblížil starosta.
Zadávať podnety môžu len registrovaní obyvatelia. Nedostatky odfotia a pošlú spolu s GPS súradnicami a lokalizáciou miesta, kde sa nachádzajú. Podnet zachytí starosta, ktorý následne potvrdí jeho prijatie. „Podnety, ktoré sú v mojej kompetencii začnem okamžite riešiť. Ak je to v kompetencii inej osoby, posielam požiadavku ďalej. Zadávateľ podnetu zároveň dostane priebežné informácie o tom, akým spôsobom pracujeme na vybavení. Následne dostane aj notifikáciu o vyriešení požiadavky,“ vysvetlil Javorka.
V obci zatiaľ riešili len bežné problémy, ako sú nájdené kľúče, prevrátené kontajnery či čiernu skládku. Hlavný prínos vidí starosta v tom, že autor podnetu je vtiahnutý priamo do diania, dostáva priebežné informácie a nemusí čakať na odpoveď niekoľko dní, ako to zvykne byť pri e-mailovej komunikácii. „Trend je taký, že mladá generácia je aktívnejšia, náročnejšia a hľadá čo najjednoduchšie prostriedky komunikácie. To je fakt, ktorému sa chceme aj takýmto spôsobom prispôsobiť,“ uzavrel.

Zdroj: TASR

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Martinskí Rytieri odštartovali prípravu úspešne. Porazili Žilinu

Hokejová príprava Martina pred novou sezónou Tipos SHL ligy začala 11.8.2022, úvodným derby zápasom so …